13 czerwca 2022

Jubileuszu 40-lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza

Czcigodny Księże Proboszczu!
Z okazji jubileuszu 40 lat posługi kapłańskiej, pragniemy życzyć Tobie, Księże Proboszczu w imieniu kapłanów współpracowników, sióstr zakonnych i wszystkich parafian:  dużo zdrowia i sił na dalszą posługę duszpasterską, Bożej miłości, Matczynej opieki, ludzkiej dobroci, anielskiej cierpliwości i wytrwałości na wzór Hioba.
Od czterdziestu lat w szczególny sposób uczestniczysz w posłudze nauczania, uświęcania i pasterzowania w Kościele Chrystusowym. Odkrywasz piękno i doniosłość kapłańskiej posługi, doświadczasz ogromu ludzkich trosk i problemów, z których tak wiele udało Ci się rozwiązać w duchu ewangelicznym. Niech wierność Bogu, Kościołowi i kapłańskiej służbie dalej prowadzi Cię przez życie. Niech ta wierność prostą drogą Twego kapłańskiego posługiwania zaprowadzi Cię do Chrystusa i pozwoli Ci się z Nim spotkać w wieczności. Plurimos annos....

Nasze dziękczynienie za dar kapłaństwa Księdza Proboszcza celebrować będziemy w Uroczystość Bożego Ciała na Mszy świętej o godz. 9.00.