4 czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 czerwiec 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o 15.30 nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa,  różaniec i zmiana tajemnic.
2. Zachęcamy do codziennego odmawiania litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa przez czerwiec, który jest poświęcony Bożemu Sercu.
3. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
4. W środę po wieczornej Mszy św., wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do NSPJ, nowenna do Matki Bożej i adoracja do 20.00
5. W czwartek o 17.00 zbiórka kandydatów na ministrantów.
6. W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
7. W przyszłą niedzielę, Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.
8. W dniu 20 czerwca przypada 40. rocznica święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcz Tadeusza. Zapraszamy wszystkich parafian do otoczenia modlitewną pamięcią Drogiego nam Jubilata. Parafialna uroczystość jubileuszowa odbędzie się w Święto Bożego Ciała na sumie.
9. Zapraszamy do czytania tygodników Niedziela i Gość do którego jest dołączona płyta CD z Biblią audio. Ponadto mamy do dyspozycji kwartalnik ewangelizacyjny Dobre Nowiny. Egzemplarze są gratisowe.
10. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Mateusz Biliński s. Roberta i Elżbiety – z Rudy Łańcuckiej i Sabina Padowska c. Andrzeja i  Danuty – z Sarzyny – zap. II;
- Łukasz Smycz s. Tadeusza i Elżbiety z Rudy Łańcuckiej i Magdalena Łoin c. Józefa i Haliny z Sarzyny  - zap. II;
- Sebastian Łysikowski s. Czesława i Reginy z Nowej Sarzyny i Aneta Sowa c. Eugeniusza i Barbary z Jelnej – zap. II;
- Bartłomiej Chorzępa s. Marcina i Marii z Górna i Jadwiga Szuba c. Franciszka i Rozalii z Nowej Sarzyny – zap. II.
- Karol Strojek s. Tadeusza i Heleny z Nowej Sarzyny i Ewelina Mucha c. Stanisława i Marty z Nowej Sarzyny – zap. I
- Tomasz Kasperek z Nowej Sarzyny i Kaludia Wcisło z Pszczyny zap. I
11. W tym tygodniu zmarł Juliusz Chorzępa. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
12. Słowo Życia: Nie żyjmy według ciała, bo czeka nas śmierć;  lecz żyjmy według Ducha a wówczas z Chrystusem królować będziemy.