19 czerwca 2022

XII Niedziela zwykła – 19 czerwca 2021 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnej celebracji procesji Bożego Ciała: rodzinom z rejonów naszej parafii za przygotowanie czterech ołtarzy, osobom zabezpieczającym ruch na trasie procesji, służbie liturgicznej, Siostrą Nazaretanką i Panu organiście, chórowi grupom parafialnym, rodzicom oraz dzieciom za aktywne uczestnictwo w procesji. Niech Pan Jezus  wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.
2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00,  w pozostałe dni oktawy, msza św. o 18.00 i procesja. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tej procesji, która jest wyrazem naszej wiary w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
3. W czwartek na zakończenie oktawy; poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
4. Dziś o 16.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. W czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesiona z 24 czerwca z racji przypadającej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na Mszy wieczornej poświęcenie rodzin i parafii Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Zachęcamy do licznego udziału. Po Mszy wieczornej całonocna adoracja Najśw. Sakramentu. Prosimy wpisywać się na listę modlitewnego czuwania.
8. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.
9. W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów klas VII i VIII oraz liceum o godz. 8.00; dla klas I do VI szkoły podstawowej o 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.
10. Profesor Nalaskowski, wybitny pedagog i odważny publicysta, w tygodniku Niedziela zastanawia się nad faktycznym poziomem polskich elit inteligenckich i  pyta czy uniwersytety nadal są świątyniami prawdy i kuźniami inteligencji? A może stały się twierdzami zwolenników. W Gościu warto przeczytać o adoracji Najśw. Sakramentu, jak również o zagrożeniach, na jakie są narażone dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Jakub Kostek z Sarzyny i Paulina Błajda z Rudy Ł. – zap. II - Mateusz Hapel z Nowej Sarzyny i Izabela Barzyk z Jasła – zap. II - Rosiek Marcin z Nowej Sarzyny i Joanna Iwulska z Nowej Sarzyny – zap. II - Marek Węglarz z Rudy Łańcuckiej i Patrycja Migas z Bud Łańcuckich – zap. I
12. W tym tygodniu zmarli: Zdzisław Horzępa i Leszek Łochowski. Dobry Jezu …
13. Słowo Życia: Kto chce zachować swoje życie, niech idzie za Jezusem,    niech co dnia bierze swój krzyż i niech Go naśladuje.