31 lipca 2022

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 lipca 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami miesiąc sierpień. Tradycyjnie w tych dniach, co usłyszeliśmy w liście pasterskim, Kościół wzywa nas do dobrowolnej abstynencji. Jest to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Przede wszystkim jest zachętą do wzmożenia wysiłków w dziele troski o wolność wewnętrzną Polaków. Od niej bowiem zależy wolność zewnętrzna i przyszłość naszej Ojczyzny”. Jeżeli ktoś z naszych bliskich – ojciec, mąż, brat czy siostra – jest uzależniony od alkoholu, podejmijmy w jego/ w jej intencji dobrowolną abstynencję, jako wyraz naszej troski i odpowiedzialności za los tego człowieka. Wytrwała modlitwa i dobrowolny dar abstynencji ma wielka moc, Pan Bóg nie pozostaje wobec takiej postawy obojętny.
2. W środę po Mszy wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu, nowenna do Matki Bożej i adoracja do godz. 20.00.
3. W czwartek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów i proboszczów. Jan Vianney urodził się koło Lyonu w roku 1786. Musiał pokonać wiele trudności, zanim doszedł do kapłaństwa. Wkrótce został proboszczem w Ars. Zobojętniałą parafię odrodził przez swoją miłość do parafian, modlitwę i umartwione życie. Tłumy ludzi ściągały do Ars, by się u niego wyspowiadać lub zasięgnąć rady. Wyczerpany nadludzką pracą i umartwieniami, zmarł w Ars 4 sierpnia 1859 roku.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą św., a w piątek od godz. 17.00.
5. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
6. W pierwszą sobotę o 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i nabożeństwo fatimskie.
7.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Dawid Zygmunt, ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Nowej Sarzynie z Marleną Barbarą Kuszaj ur. w Łańcucie, zamieszkałą w Rakszawie – zapowiedź I.
9. Słowo Życia: „Naucz nas Panie liczyć dni nasze, byśmy zdobyli mądrość serca.”

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.