14 sierpnia 2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 sierpień 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Porządek Mszy św. niedzielny, bo jest to święto obowiązkowe.
3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia na każdej mszy będą błogosławione bukiety kwiatów, ziół i warzyw.
4. Jutro nasza parafia pielgrzymuje do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Wyjście grupy o godz. 8.00.
5. W przyszłą niedziele na Mszy św. o 11.00 – dziękczynnie za tegoroczne zbiory - Gminne Dożynki, których gospodarzem i organizatorem jest sołectwo w Rudzie Łańcuckiej.
6. Dziękujemy za dar ołtarza złożony na tacę, który jest przeznaczony z racji drugiej niedzieli miesiąca, na cele parafialne – na odnowienie krzyża i otoczenia na osiedlu. Bóg zapłać.
7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy rozmowę z autorem podręcznika Historia i teraźniejszość, prof. Wojciechem Roszkowskim, który spotkał się  z zajadła krytyką środowisk liberalnych. Gość zawiera kolejna płytę CD z Biblią audio.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
9. Słowo Życia:  Biegnijmy wytrwale i patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala.