28 czerwca 2024

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 czerwiec 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą świętą, a w I piątek od godz. 17.00.
2.    W piątek Kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. W sobotę po Mszy świętej wieczornej różaniec fatimski i procesja. W przyszłą niedzielę różaniec i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00.
3.  Dołączamy się do apelu biskupa polowego, który w dniu 27 czerwca br. wydał następujące oświadczenie: „Z niedowierzaniem i niezrozumieniem przyjąłem informacje o usunięciu wizerunków św. Maksymiliana Kolbego, bł. rodziny Ulmów oraz rotmistrza Witolda Pileckiego z wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Bez względu na światopogląd są oni powszechnie uznani jako bohaterowie, którzy zachowali godność ludzką w czasach pogardy dla człowieka. W imię tej godności, ale też w imię miłości bliźniego i wolności Ojczyzny ponieśli największą ofiarę z własnego życia. Decyzja władz Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wywołuje też niepokój i rodzi uzasadnione pytania o prawdziwą intencję takiego działania. W czasach głębokiej polaryzacji naszego społeczeństwa i zagrożenia pokoju ze Wschodu obowiązkiem patriotycznym powinna być między innymi promocja postaw, które chlubnie zapisały się dziejach naszej Ojczyzny, stanowiąc wzór do naśladowania. Decyzje podjęte ostatnio w Muzeum II Wojny Światowej wydają się nie służyć temu celowi.  Godzą w ducha patriotycznego i wspólnotowego. Dlatego apeluję do władz Muzeum o przywrócenie należnego miejsca wizerunkom św. Maksymiliana, bł. rodziny Ulmów i rotmistrza Pileckiego”. Bp Wiesław Lechowicz, Biskup polowy Wojska Polskiego
4.    Kancelaria parafialna czynna jest po Mszy św.  wieczornej. W sprawach naglących: pogrzeb, wezwanie do chorego prosimy dzwonić na numer telefonu zamieszczony na drzwiach plebanii.
5.     Ks. Dariusz Kurzydło – wikariusz parafii Sarzyna zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej w dniach 9-14 sierpnia. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
6.  Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: – Paweł Stachula, zamieszkały w Rudzie Łańcuckiej i Julia Jakubowska, zamieszkała w Nowej Sarzynie – zapowiedź II; – Adrian Szot, zamieszkały w Kopkach i Natalia Sajbura, zamieszkała Nowej Sarzynie – zapowiedź II.
7.  Rozpoczęły się wakacje. W tym czasie, zarówno dzieci jak i dorośli, pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
8.  Na czas wakacji wszystkim życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.