1 maja 2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2.      Rozpoczynamy Triduum przed uroczystością odpustową ku czci NMP. Królowej Polski. Dziś 17.30 zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo „Drogę Światła” idąc na cmentarz, będzie się modlić za zmarłych i o mocną wiarę dla siebie. Niech liczny udział w tym nabożeństwie będzie wyrazem naszej miłości do Matki Najświętszej i tych, którzy już odeszli.
3.      Jutro zaczynamy maryjny miesiąc maj.  Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30 po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o 16.00.
4.      W środę Uroczystość NMP. Królowej Polski, patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00. Z racji święta patronalnego, jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy św. Kazania odpustowe będzie głosił ks. dr Jan Edling z Rzeszowa.
5.      W czwartek św. Floriana – patrona strażaków. Msza św. o 18.00 w intencji OSP w Rudzie Łańcuckiej.
6.      W przyszłą niedzielę 7 maja na Mszy o 11.00 rocznica I Komunii dzieci klas IV. W związku z tym wydarzeniem wiary, dzieci klas IV zapraszamy w czwartek o 19.00 na spotkanie.
7.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w I piątek od 16.30.
8.      W sobotę o 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
9.      W sobotę o 11.00 spotkanie dzieci komunijnych w kościele. O 10.00 katecheza o sakramencie pokuty dla klasy IIIa , a o 12.00 dla uczniów klasy IIIb.
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Łukasz Pawlica (kawaler) zamieszkały w Nowej Sarzynie i Ewelina Kusz (panna) zamieszkała w Bóbrce – zapowiedź II - Krzysztof Bigas (kawaler) parafia Sarzyna i Aleksandra Mucha (panna) parafia Nowa Sarzyna – zapowiedz II.
11. W tym tygodniu zmarła Zofia Leniart, oraz ks. kanonik Jan Warchał – dawny wikariusz w Nowej Sarzynie a ostatnio proboszcz w Starym Mieście. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
12. Zachęcamy do nabycia i lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli warto zapoznać się ciekawy wywiad z ks. prof. W. Chrostowskim; natomiast w Gość dużo miejsca poświęca św. Teresie od Dzieciątka Jezus z racji 150 rocznicy jej urodzin i 100 – lecia beatyfikacji. Czytajmy Dobre Nowiny, ukazał się kolejny numer tego ewangelizacyjnego czasopisma.
13.  Słowo Życia: To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a znosicie cierpienia (1P 2.20b).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.