8 marca 2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marzec 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.      Miłość Jezusa Chrystusa przynagla nas, abyśmy w Wielkim Poście rozważali Jego mękę i uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych. Dziś o 15.15– Gorzkie Żale, a w najbliższy piątek – Droga Krzyżowa rano o 8.00 i wieczorem na ulicach naszego miasta. Rozpoczęcie przy kościele o 18.30. W związku z tym nie będzie Drogi krzyżowej wieczorem w kościele.
2.    Trwajmy w modlitwie za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
3.    Dziś rozpoczynamy nowennę do św. Józefa. Po wieczornej Mszy św. będziemy uciekać się do Jego wstawiennictwa. Ponadto w środę nowenna Matki Bożej i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
4.    Na stoliku za ławkami są różańce z których ofiary są przeznaczone na misje, oraz caritasowe paschaliki w cenie 10 zł.
5.     Parafialny oddział Akcji Katolickiej przeprowadza zbiórkę darów dla rodzin ubogich z naszej parafii. Dary zbierane są przed i po każdej Mszy w dolnym kościele.
6.    Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele parafialne.
7.     Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie informuje, że od 1 do 20 marca trwa rekrutacja do pierwszej klasy. Zapisy w sekretariacie szkoły.
8.    Czytajmy prasę katolicką: Niedziela zachęca do postu dla Jezusa i podkreśla że modlitwa i post powinny nam towarzyszyć  w podejmowaniu ważnych decyzji w życiu.  W najnowszym Gościu przeczytamy m.in. o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła oraz o wielkopostnej szkole modlitwy o rozproszeniach.
9.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Kamil Paul s. Tadeusza (kawaler) zamieszkały w Nowej Sarzynie z Magdaleną Rumianek c. Krzysztofa (panna) zamieszkała w Giedlarowej – zapowiedź II.
10.   W tym tygodniu zmarli: Jan Betka i Maria Kamińska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
11.  Słowo Życia: Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.