28 stycznia 2024

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 stycznia 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dziękujemy Artystom z Tarnopola na Ukrainie za przyjazd do naszej parafii i uwielbienie Boga poprzez śpiew kolęd. Bóg zapłać też wszystkim którzy wesprą naszych Gości ofiarą, aby mogli przetrwać ciężki czas jaki obecnie przeżywa naród ukraiński. Bóg zapłać.
2.    Dziś po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe Dzieła Pomocy Duszom Czyścowym.
3.   Jutro zakończenie wizyty duszpasterskiej. Odwiedzimy parafian mieszkających bloku nr 2 przy ul. B. Prusa. Wizytę rozpoczniemy o godz. 14.00.
4.   Rodziny przyjmujące Pana Jezusa w obrazie Najśw. Serca, proszone są na Mszę św. o godz. 17.00, (w niedziele na 16.30), gdzie ma miejsce akt zawierzenia, aby po Eucharystii rozpoczynać dobę nawiedzenie w rodzinie.
5.    W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się w intencji osób życia konsekrowanego, a szczególnie Sióstr Nazaretanek pracujących w naszej Parafii. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. 6.    Na Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 2 lutego zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.
7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od 16.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. o 17.00 i różaniec, ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
8.    Nie odwiedzimy chorych w I piątek lutego z powodu święta Ofiarowania Pańskiego.  Do chorych udamy się w I piątek marca.
9.    Przyszła niedziela jest adoracyjna. O 15.45 różaniec i zmiana tajemnic.
10. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niedziela podejmuję zagadnienie: Jak nie dać się złowić złemu, oraz omawia prawdę z credo; „wstąpił do nieba”. Dzisiaj w Gościu ważny artykuł o kolędzie w czasach kiedy jest ona ośmieszana.  Ponadto warto przeczytać artykuł o próbie ograniczania lekcji religii w szkole, oraz czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej. Mamy do dyspozycji także kolejny numer czasopisma ewangelizacyjnego Dobre Nowiny.
11.  W tym tygodniu zmarli: Mirosław Dąbek i Maria Majewska.  Dobry Jezu …
12. Słowo Życia: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.