28 stycznia 2023

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 stycznia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś o 16.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
2.     W tym tygodniu będą nam patronować: jutro bł. Bronisław Markiewicz – założyciel zgromadzania św. Michała, we wtorek św. Jan Bosko, w czwartek Matka Boża, w piątek św. Błażej, w przyszłą niedzielę św. Agata. Z racji wspomnienia św. Błażeja patrona od chorób gardła – błogosławieństwo jabłek, natomiast we wspomnienie  św. Agaty błogosławieństwo chleba, wody i soli.
3.     W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego i poświęcenie gromnic. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się w intencji osób życia konsekrowanego, a szczególnie Sióstr Nazaretanek pracujących w naszej Parafii. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00.
4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Możliwość spowiedzi w czwartek i piątek od 16.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. o 17.00 i  różaniec, ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
5.     Przyszła niedziela jest adoracyjna. O 16.00 różaniec i zmiana tajemnic.
6.    W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej:
- w poniedziałek 30.01. – od 16.00 – ul. KEN 6 i 8;
- we wtorek 31.01. – od 16.00 – ul. KEN 4, 1 Maja 13;
- w środę 01.02. – od 16.00 – ul. KEN 2,  1 Maja 5;
- w czwartek 02.02. – od 18.00 – ul. 1 Maja 7;
- w piątek 03.02. – od 18.00 – ul. KEN 10;
- w sobotę 04.02. – od 9.00 – ul. 1 Maja 9 i 11 (pierwsze trzy klatki)
- w poniedziałek 06.02 –d 16.00 -  1 Maja 11 (pozostałe klatki).
7.     Z racji kolędy Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę tylko rano. W pozostałe dni tygodnia również o 17.00.
8.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Do tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny jest dołączony specjalny dodatek pt. Jan Paweł II – Odkrywamy prawdę, w który demaskuje kłamstwa, jakie formułowane są pod adresem świętego papieża. Warto przeczytać artykuł, który porusza zagadnienie samotności na którą skarżą się ludzie starsi, ale również młodzież.
9.    W tym tygodniu zmarł: Franciszek Makowiecki. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
10.   Słowo Życia: Jezus nie tylko głosi błogosławieństwa. On żyje nimi i sam jest błogosławieństwami. Patrząc na Niego zrozumiecie, co znaczy być ubogim duchem, cichym i miłosiernym, co znaczy płakać, pragnąć sprawiedliwości, być czystego serca, wprowadzać pokój, cierpieć prześladowanie” (Jan Paweł II).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.