2 czerwca 2024

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 czerwiec 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.      Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa. Starajmy się odmawiać codziennie litanie do Najśw. Serca. Dziś o 16.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.
2.    Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnej celebracji procesji Bożego Ciała. Niech Pan Jezus  wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.
3.    Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00,  w pozostałe dni oktawy, msza św. o 18.00 i procesja. Zachęcamy do licznego udziału.
4.     W czwartek na zakończenie oktawy; poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
5.     W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w Eucharystii. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Ponadto w tym tygodniu patronować nam będzie we wtorek św. Antonii z Padwy a w środę bł. Michał Kozal biskup.
6.    We wtorek na Mszę o 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VI a w środę klasy VII. Młodzież przynosi ze sobą indeksy formacji katolickiej.
7.     W czwartek zbiórka dla ministrantów i kandydatów, rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 18.00.
8.    Zapraszamy do czytania tygodników katolickich; Niedzieli i Gościa niedzielnego. Mija 45 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, który uczył nas wolności. Trzeba stanąć w obronie obecności krzyża w przestrzeni publicznej nie angażując się przy tej okazji w walkę polityczną.
9.    W tym tygodniu zmarła Anna Waligórska . Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
10.                       Słowo Życia: Potrzeba, aby życie Jezusa objawiło się w naszym ciele.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.