26 kwietnia 2026

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 26 kwiecień 2026 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w modlitwie indywidualnej. Po Mszy wieczornej o 17.30 schola zaprasza na wieczór z pieśniami chwały
2.    „Chrześcijanin światłem na drogach” – to hasło XX Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców. Przed długim weekendem serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy za wszystkich kierowców, aby na drodze zawsze przestrzegali zasad bezpieczeństwa.
3.    W środę nowenną do Matki Bożej rozpoczniemy przygotowanie do uroczystości odpustowej ku czci N.M.P. Królowej Polski. W czwartek po Mszy wieczornej Parafialna Droga Światła. Modlić się będziemy o mocną i odważną wiarę. Przypominamy, że Droga Światła (Via Lucis) to wielkanocne nabożeństwo, które skupia się na wydarzeniach od Zmartwychwstania Jezusa do Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do licznego udziału.
4.    W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej.
5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w piątek od 16.30.
6.    W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
7.    Abp Adam Szal udzielił dyspensy w piątek 1 maja 2026 r. od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, wszystkim wiernym Archidiecezji Przemyskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Jednocześnie Arcybiskup zobowiązał wszystkich korzystających z dyspensy do złożenia jałmużny (ofiary) na misje święte lub Caritas Archidiecezji Przemyskiej.
8.    W sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o 18.00, nabożeństwo majowe, adorację Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
9.    W przyszłą niedzielę Uroczystość odpustowa ku czci NMP Królowej Polski. Uroczysta suma z procesją o godz. 11.00. Kazania głosi ks. dr Paweł Synoś z Rzeszowa, wikariusz biskupi ds. duchowieństwa diecezjalnego. Wieczorem o godz. 18.00 koncert muzyki organowej w wykonaniu Marka i Agnieszki Stefańskich.
10.   Prasa katolicka zachęca dziś do odważnego wyznawania wiary; zarówno kapłanów jak i świeckich.
11.   Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Kania (kawaler) i Mariola Kamińska (panna) zamieszkali w Nowej Sarzynie – zapowiedź II; Igor Samołyk (kawaler) zamieszkały w Rzeszowie i Andżelika Anna Błajda (panna)  zamieszkała w Rudzie Łańcuckiej – zapowiedź I.
Słowo Życia: To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a znosicie cierpienia (1P 2,20b).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.