1 kwietnia 2023

NIEDZIELA PALMOWA – 2 kwietnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w roku liturgicznym, nazywany Wielkim. Przeżyjmy ten czas na modlitwie, w skupieniu, życzliwości, uczestnicząc w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
2.     Dziś o  15.30 zapraszamy na ostanie w tym Wielkim Poście, Gorzkie Żale.
3.     Jutro spowiedź parafialna od godz. 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 12.00; po południu od 14.30 do 16.00 i od 16.30 do 18.00.
4.     Z racji zbliżających się świąt wielkanocnych i pierwszego piątku w środę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
5.     Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego. Adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy do 23.00. O godz. 21.00- Gorzkie żale cz. 1.
6.     Wielki Piątek dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły; ilościowy i jakościowy. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 8.00, 17.00. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Męki Pańskiej, która zakończy się przeniesieniem Najśw. Sakramentu do Grobu i nowenną do Bożego Miłosierdzia. Adoracja do północy. O godz. 22 Gorzkie Żale cz. 2 i 3. Za adorację Krzyża możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. 
7.     Wielka Sobota jest dniem, wyciszenia i adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o dłużej osobistej modlitwie święcąc pokarmy. Błogosławienie pokarmów w kościele co godzinę od 9.00 do 15.00.
8.     O godz. 19.00 liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna świętowanie uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
9.     W Niedzielę Zmartwychwstania, rezurekcja o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 13.00.
10.Zapraszamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa. Niedziela podejmuje temat: Jak skutecznie przekazać dzieciom wiarę? Natomiast w Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia, oraz o tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieje milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych. Ukazał się kolejny numer Dobrych Nowin, poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
11.  W tym tygodniu zmarli Kamil Kuczek i Irena Nykiel. Dobry Jezu a nasz Panie…
12. Słowo Życia: Niech krzyż, który swoimi ramionami łączy niebo z ziemią i ludzi między sobą, rozrasta się na naszej ziemi w wielkie drzewo przynoszące owoce zbawienia (św. Jan Paweł II).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.