28 kwietnia 2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 kwietnia 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.   Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej –patronki Europy.
2.    W środę zaczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej.
3.    W piątek 3 Maja -  Uroczystość NMP. Królowej Polski, patronki naszej parafii. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 – suma z procesją i 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że z racji święta patronalnego, jesteśmy zobowiązani do udziału we Mszy.  Do odpustu przygotowujemy się, poprzez nowennę. Kazania odpustowe będzie głosił ks. dr Rafał Przędzik- notariusz Sądu Biskupiego w Rzeszowie. Z racji odpustu i pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca, które przypadają w tym tygodniu, możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., oraz w czwartek i piątek od 17.00.
4.    W sobotę o 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Również w sobotę czcić będziemy św. Floriana – patrona strażaków. Msza wieczorna w intencji OSP w Rudzie Łańcuckiej.
5.     W przyszłą niedzielę 5 maja o 15.30 nabożeństwo majowe, różaniec i zmiana tajemnic.
6.    W niedzielę 12 maja na Mszy o 11.00 w naszej parafii I Komunia dzieci klas III. Na zakończenie białego tygodnia 18 maja organizowana jest pielgrzymka dzieci komunijnych i ich rodziców do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Zapisy u rodziców.
7.     Zapraszamy młodzież klas VI, VII,VIII i klas średnich na spotkania oazowe. Zapisy przyjmuje i dodatkowych informacji udziela ks. Paweł.
8.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Marek Zagaja s. Ryszarda i Danuty z Woli Zarczyckiej i Dominka Bogdan c. Mariusza i Małgorzaty z Nowej Sarzyny  - zapowiedź II. - Piotr Czop s. Józefa i Renaty z Wierzawic i Karolina Hawer c. Piotra i Doroty z Nowej Sarzyny – zapowiedź II.
9.    W tym tygodniu zmarła Józefa Maślanka. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej  świeci.
10.   Zachęcamy do nabycia i lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dziś mamy do dyspozycji także Dobre Nowiny.
11.    Słowo Życia: Kto wypełnia Boże przykazania, trwa w Bogu, a Bóg w nim. A przykazanie Boże jest takie, abyśmy wierzyli w imię Jego Syna, Jezusa Chrystusa i miłowali się wzajemnie tak, jak nam nakazał.   

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.