25 marca 2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 marzec 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś, w V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała CHARAKTER PASYJNY. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata, a rozważanie męki Zbawiciela pomoże nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności z Chrystusem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
2.     Zapraszamy dziś na Nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 15.30.
3.    W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ z rana po Mszy o godz. 8.00 i po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wyjdziemy z Krzyżem i powędrujemy za mostem w stronę Rudy, a następnie ulicami: Jana Pawła – KEN – Konopnickiej – aż do krzyża na osiedlu. Prosimy zabrać ze sobą świece.
4.    Dziękujemy Akcji Katolickiej za zebrane ofiary i  dary na rzecz potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać.
5.     Najbliższa niedziela (2 kwietnia), to NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, czyli NIEDZIELA PALMOWA. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
6.    Na parkingu przy MOSiR jest podstawiony kontener na makulaturę. Dzięki temu będzie wybudowana studia w Afryce.
7.     Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w przyszły poniedziałek. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu, gdyż księża z naszej parafii będą spowiadać w parafiach sąsiednich. Apelujemy także, aby dzieci i młodzież, a także wierni, którzy spowiadają się regularnie, swoją spowiedź tak zaplanowali, aby nie odbywała się ona w Wielki czwartek, piątek czy sobotę. W tych dniach niech mają możliwość wyspowiadania się ci, którzy na święta przyjeżdżają z zagranicy.
8.    Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Zapisy w zakrystii do soboty.
9.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. „Gość Extra”, poświęcony został relikwiom Męki Pańskiej. Zawiera bardzo ciekawe informacje na temat Całunu Turyńskiego i Chusty z Manopello.
10.    Serdecznie zapraszamy do nabycia świec Caritas w cenie 12 zł i Miodziku Caritas w cenie 10 zł.
11.  W tym tygodniu zmarła Monika Niedbała. Dobry Jezu daj jej wieczne spoczywanie.
12.Słowo Życia: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.