02 Grudzień 2023

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.      Rozpoczynamy liturgiczny Adwent, w którym Bóg nas wzywa do przygotowania się na ostateczne spotkanie z Nim w wieczności i podczas świąt Bożego Narodzenia. Wyrazem naszego czuwania i przygotowania są roraty, które w naszym kościele będą rano o godz. 6.00. Zachęcamy do licznego udziału, także dzieci i kandydatów do bierzmowania. Prosimy aby na roraty dzieci przynosiły lampiony.
2.       Od jutra można zaopatrywać się w zakrystii w poświęcone opłatki. Można nabywać także kalendarze WSD w Przemyślu i świece wigilijne Caritas. Cena minimalna – 10 zł.
3.       Dziś o 16.00 nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP, różaniec i zmiana tajemnic.
4.    Dziś w naszej parafii rozpoczynamy nawiedzenie rodzin przez Pana Jezusa w obrazie Najśw. Serca. Jeden obraz Najśw. Serca będzie odwiedzał rodziny w Rudzie Łańcuckiej, drugi Sarzynę i tzw. Osiedla Awaryjne, trzeci Nową Sarzynę. Rodziny, które w danym dniu zabierają obraz Pana Jezusa do siebie, zapraszamy na wieczorną Mszę św. i przyjęcie Komunii św. Na zakończenie Mszy św. zostanie w ich intencji odmówiona specjalna modlitwa i zostaną pobłogosławieni. Następnie udają się do sąsiadów po obraz. W zakrystii jest wystawiony zeszyt peregrynacyjny do którego rodzina wpisuje nazwisko, datę nawiedzenia i adres. Dane te są potrzebne, aby zaplanować nawiedzenie i było wiadomo, gdzie pójść po obraz.
5.    Doba nawiedzenia powinna wyglądać następująco: domownicy zgromadzeni w komplecie witają Pana Jezusa (można odmówić litanie do NSPJ a potem różaniec); o 21.00 apel Jasnogórski i modlitwy wieczorne; można przeczytać fragment Ewangelii, odprawić drogę krzyżową; następnego dnia - modlitwy poranne, różaniec część bolesna, modlitwa w ciszy, koronka do Bożego Miłosierdzia, akt poświęcenia rodziny NSPJ.,modlitwa na pożegnanie, pieśni do Najśw. Serca itp.
6.      W tym tygodniu patronują nam: jutro św. Barbara, w środę św. Mikołaj, w czwartek św. Ambroży.
7.       W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej o 6.00, 11.00 i 17.00. W Godzinie łaski od 12.00 do 13.00 wystawienie Najświętszego. Matka Boża obiecuje wiele łask, dla duszy i ciała tym, którzy będą trwać na modlitwie. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech się modli w domu.
8.       Z racji św. Mikołaja; zapraszamy ministrantów, lektorów, oazę, scholę – we wtorek 5 grudnia na Mszę św. o 17.00.
9.       W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci komunijnych i krótkie spotkanie z rodzicami.
10.   Parafialny odział Akcji Katolickiej w dniach od 7 do 10 grudnia będzie prowadził, świąteczną zbiórkę darów dla rodzin ubogich z terenu naszej parafii. Dary zbierane będą przed i po każdej Mszy w dolnym kościele.
11.     W przyszłą niedzielę taca na ogrzewanie naszej świątyni.
12.   Zapraszamy do lektury tygodników katolickich; Niedziela i Gość niedzielny, które podejmują cykl artykułów formacyjnych, pomagających w pracy nad sobą i w dobrym przeżyciu adwentu. Specjalny numer Gościa podejmuje temat: Jezus skąd wiemy że istniał naprawdę?
13.    W minionym tygodniu zmarła Krystyna Rzepa.  Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.
14.   Słowo Życia:  Nie sprzeciwiajmy się pierwszemu przyjściu Jezusa Chrystusa, abyśmy nie musieli obawiać się drugiego (św. Augustyn).   

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.