27 lutego 2023

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 luty 2023

1.     Dziś kończymy rekolekcje wielkopostne, które głosił Ks. dr Jan Szczych. Dziękujemy Bożej opatrzności, że dał nam gorliwego rekolekcjonistę, który karmił nas tym czym sam żyje i rozniecał w naszych sercach ogień Bożej miłości. Księdzu Profesorowi dziękujemy za przepowiadanie Bożego Słowa, świadectwo wiary i piękne człowieczeństwo. Takich kapłanów i głosicieli Ewangelii potrzebuje dziś Chrystus i Jego Kościół. Bóg zapłać.
2.    W niedziele Wielkiego Postu o 15.30 zapraszamy na Gorzkie Żale.
3.   Od jutra do środy odbywać się będą rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie i Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej.
4.   Informujemy, że Msze św. wieczorne w dni powszednie będą o godz. 18.00. W piątki Wielkiego Postu, Msza św. poranna będzie o  7.30 a po niej Droga krzyżowa. Wieczorem Droga krzyżowa dla dorosłych i dzieci o 17.30, a dla młodzieży o 18.30.
5.   Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że w ramach formacji winni brać udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żalach, i otrzymać potwierdzenie w indeksie.
6.    W środę po Mszy wieczornej; wystawienie Najśw. Sakramentu, nowenna do Matki Bożej i adoracja do 20.00.
7.    W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych. W sobotę po Mszy wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej.
8.   W najbliższą niedzielę 5 marca w naszej parafii będziemy gościć Ks. Biskupa Stanisława Jamrozka w ramach wizytacji kanonicznej. Po Mszy o godz. 11.00 – spotkanie z grupami parafialnymi.
9.    W czasie Wielkiego Postu szczególnie zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś oprócz Niedzieli i Gościa, mamy do dyspozycji gazetę ewangelizacyjną Dobre Nowiny, która jest gratisowa.
10.  Słowo Życia: Nie samym chlebem żyje człowiek, ale każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.