5 maja 2024

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maj 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś o 15.30 różaniec, zmiana tajemnic i nabożeństwo majowe.
2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy wieczornej.  Natomiast w najbliższy piątek o 19.00 – nabożeństwo majowe także przy krzyżu obok szkoły w Rudzie Łańcuckiej.
3.    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
4.    We wtorek w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku o godz. 18.00 –uroczysta Msza św. w związku z oficjalnym ogłoszeniem przez Stolicę Apostolską Matki Bożej Leżajskiej Patronką Powiatu Leżajskiego.
5.     W środę uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, patrona Polski. Po Mszy wieczornej, nabożeństwo majowe, nowenna do Matki Bożej i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
6.    W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
7.     W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej parafii I Komunia św. dzieci klas III na Mszy o godz. 11.00. W sobotę o 15.30 nabożeństwo pokutne przygotowujące dzieci do spowiedzi i od 16.00 spowiedź dzieci i ich rodzin.
8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli przeczytamy o katastrofalnej polskiej demografii i sytuacji seniorów, a także m.in. o Erneście Brylu, który pisał dużo i pięknie, kochał Boga i Ojczyznę. O filarach polskiej maryjności, oraz o coraz powszechniejszej praktyce adoracji Najśw. Sakramentu, przeczytamy w najnowszym Gościu Niedzielnym.
9.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Wojciech Misiak s. Leszka i Marii zamieszkały w parafii Nowa Sarzyna i Katarzyna Marunek c. Stanisława i Krystyna zamieszkała w Błażowej – zapowiedź I;
- Jakub Stefaniak s. Zbigniewa i Bożeny zamieszkały w parafii Mała Wieś i Karolina Rusin c. Zbigniewa i Anny zamieszkała w Rudzie Łańcuckiej – zapowiedź I;
10.    W tym tygodniu zmarł Jerzy Zieliński. Dobry Jezu a nasz Panie daj, mu wieczne spoczywanie.
11.  Słowo Życia: Trwajcie w miłości mojej. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali.