14 maja 2023

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY - 14 maja 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dziś nasza parafia przeżywa I Komunię dzieci klas III szkoły podstawowej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby wzrastały w wierze i miłości do Pana Jezusa i Jego Kościoła.
2.    Dzieci komunijne będą przeżywać tzw. biały tydzień, w którym będą się wdrażać w życie sakramentalne i uczyć wdzięczności Bogu i ludziom. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami codziennie na Mszę św. o 18.00 i nabożeństwo majowe.
3.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych; również dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu w czwartek o 19.00 - nabożeństwo majowe, przy krzyżu na ul. Azali Pontyńskiej.
4.    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.
5.     We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski, o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
6.    W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
7.     W sobotę 20 maja parafialna pielgrzymka do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie; z udziałem dzieci komunijnych. Wyjazd z parkingu przy MOSiR o 6.45 i z parkingu przy kościele o 7.00.
8.    W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń, szczególnie z naszego dekanatu z Jelnej i Woli Zarczyckiej.
9.    Składamy Bóg zapłać za dar ołtarza złożony dziś na tacę, który jest przeznaczony na prace przy naszym  kościele.
10.   W najnowszym numerze Niedzieli, warto zapoznać się z refleksją; co na temat Polski mówili mistycy. Natomiast w Gościu Niedzielnym między innymi o tym, że Kościół marzeń już istnieje wszędzie tam, gdzie  nie koncentruje się na sobie, lecz jest posłuszny nakazom Jezusa.
11.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Janusz Misiak s. Józefa z parafii Majdan Łętowski z Darią Weroniką Ryczkowską c. Andrzeja z parafii NMP Królowej Polski w Nowej Sarzynie – zapowiedź I.
12.W tym tygodniu zmarł Eugeniusz Szwed. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.
13. Słowo Życia: Każdy kto miłuje Jezusa, zachowuje Jego naukę.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.