26 listopada 2023

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopad 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.      Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który można uzyskać odpust zupełny.
2.    Różaniec wypominkowy dziś o 16.00.
3.    Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych i szóstych w poniedziałek o godz. 17.00.
4.    W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej.
5.    To już ostatnie dni listopada, zachęcamy do modlitwy za zmarłych. Różaniec wypominkowy do czwartku po Mszy wieczornej.
6.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi przed wieczorną Mszą świętą i w piątek od 16.00. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
7.     Za tydzień I niedziela Adwentu. Rozpoczniemy w naszej parafii nawiedzenie naszych rodzin przez Pana Jezusa w obrazie Najśw. Serca. Jeden obraz Najśw. Serca będzie odwiedzał rodziny w Rudzie Łańcuckiej, drugi Sarzynę i tzw. Osiedla Awaryjne, trzeci Nową Sarzynę. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę wieczorową rodziny, które zabiorą obraz Najśw. Serca do siebie: rodzina z Rudy mieszkająca przy drodze od strony Leżajsk, drugi S. Nazaretanki, trzeci  rodzina ul. Azalii Pontyjskiej nr.1. Gdyby któraś z rodzin była przeszkodzona do to niech Pana Jezusa zaprosi do siebie sąsiednia. Szczegóły nawiedzenia zostaną podane w przyszłą niedzielę.
8.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny. Warto w Niedzieli podjąć refleksję: jakiego Kościoła chcemy? Do Gościa jest dołączony kalendarz na rok 2024.
9.    Słowo Życia: : Chrystus jest Królem niezależnie od tego, czy uznajemy Jego władzę, czy też nie. Jednak to, kim my się stajemy, zależy od tego, za kogo w swoim życiu uznajemy Jezusa.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.