13 czerwca 2022

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12 czerwiec 2022 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gościmy w naszej parafii franciszkanów z Krakowa, którzy przybliżają nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.
2. Dziś o 16.00 – nabożeństwo czerwcowe. Św. Jan Paweł II apelował: Wzywam wszystkich wiernych, aby gorliwie pielęgnowali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, ażeby dzięki temu mogli nieustannie czerpać z jego niezgłębionych bogactw i umieli z radością na nie odpowiadać, miłując Boga i braci, znajdując pokój, wchodząc na drogę pojednania i umacniając swą nadzieję, że kiedyś będą żyć pełnią Boga we wspólnocie ze wszystkimi świętymi.
3.Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
4. W czwartek, uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.30.  Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się  procesja eucharystyczna. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Trasa procesji taka jak w ubiegłym roku. Prosimy, aby pierwszy ołtarz koło sklepu Stokrotka, przygotowali parafianie z Rudy Łańcuckiej i Sarzyny. Drugi ołtarz koło Zakładów – niech przygotują parafianie z ul. Leśnej, Chemików, Braci Śniadeckich, Rejtana, Piłsudskiego; trzeci przy krzyżu nad skarpą – parafianie z ul. Jana Pawła i KEN; czwarty przy krzyżu k. p. Szostaka – parafianie z ul. Kościuszki i Rudy domy przy drodze w kierunku Łukowej.
W Boże Ciało na Mszy świętej o godz. 9.00 przeżywać będziemy jubileusz 40-lecia kapłaństwa naszego Księdza Proboszcza. Jubilata ogranijmy naszą modlitwą.
5. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę w czasie adoracji Najśw. Sakramentu do 20.00. Próba sypania kwiatów dla dzieci w poniedziałek o 17.15.
6. Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00. 7.      Ks. Michał Prokopiw – michalita prosi o zorganizowanie zbiórki różańców dla żołnierzy szpitala wojennego w Charkowie, gdzie posługuje jako kapelan. Różańce prosimy składać na stoliku za ławkami przez najbliższy tydzień.
8. W lipcu warto się wybrać na pielgrzymkę pieszą z Leżajska na Jasną Górę. Szczegóły znajdziemy na stronie internetowej pielgrzymki.
9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą, którzy złożyli dar ołtarza na tacę, która jest przeznaczona na cele parafialne; na prace przy domu S. Nazaretanek.
10. Zachęcamy do czytania tygodników: Niedziela i Gość niedzielny. Niedziela dużo miejsca poświęca ministrantom i lektorom. Gość pyta czy Unia boi się Boga? Zachęcamy do nabycia okolicznościowego numeru Gościa, który w całości jest poświęcony cudom eucharystycznym w cenie 12 zł.
11. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Karol Strojek z Nowej Sarzyny i Ewelina Mucha z Nowej Sarzyny – zap. II - Tomasz Kasperek z Nowej Sarzyny i Kaludia Wcisło z Pszczyny zap. II - Jakub Kostek z Sarzyny i Paulina Błajda z Rudy Ł. – zap. I - Mateusz Hapel z Nowej Sarzyny i Izabela Barzyk z Jasła – zap. I - Rosiek Marcin z Nowej Sarzyny i Joanna Iwulska z Nowej Sarzyny – zap. I
12. Módlmy się za tragicznie zmarłego Karola Majdra. Wieczne odpoczywanie…
13.   Słowo Życia:  Ojciec i Syn i Duch Święty jestem z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.