26 maja 2024

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26 maj 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.   Dziś o 16.00 nabożeństwo majowe. We wtorek nabożeństwo majowe także przy krzyżu obok nr 2 przy ul. Jana Pawła II.
2.   Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto w tym czasie nie skorzystał z sakramentów odrodzenia popełnia grzech śmiertelny.
3.    W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie Dzieła Pomocy Duszom Czyścowym.
4.  W czwartek na Mszy o 9.00 rocznica I komunii dzieci klas IV. Spowiedź z racji rocznicy i Bożego Ciała w środę od 16.30.
5.    W czwartek, uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.30.  Homilie będzie głosił ks. Bogusław Żero, misjonarz z Afryki, którego chcemy wesprzeć przez ofiary składane w tym dniu na tacę. Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się  procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Trasa procesji tak jak w roku ubiegłym: pierwszy ołtarz na parkingu przy cmentarzu, drugi na Rudzie przy krzyżu obok remizy, trzeci  koło p. Szostaka, czwarty przy Urzędzie Miasta i Gminy i tam jest zakończenie. Ołtarze zostaną rozstawione w czwartek rano przez panów z Rady parafialnej i należy je tylko udekorować. Prosimy, aby pierwszy ołtarz udekorowali parafianie z Sarzyny i Rudy mieszkający w rejonie cmentarza, drugi parafianie z Rudy mieszkający przy drodze na Łukową, trzeci mieszkańcy ul. Jana Pawła, ul. Matejki i domy przy drodze krajowej 77, czwarty parafianie z ulicy KEN .
6.     Próba sypania kwiatów dla dzieci we wtorek o 19.00.
7.     Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00.
8.  W piątek zakończenie nabożeństw majowych, od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
9.     W najbliższy piątek w Oktawie Bożego Ciała, 31 maja, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.
10.    W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
11.   Zachęcamy do czytania tygodników: Niedzieli i Gość Niedzielny. Dziś mamy do dyspozycji także gratisowy kolejny numer Dobrych Nowin.
12.     Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:
-  Rafał Kula s. Bronisława i Agnieszki zamieszkały w Nowej Sarzynie i Monika Majewska c. Jana i Anny zamieszkała w Lukowej – zapowiedź II;
- Sławomir Adamski s. Wiesława i Alicji zamieszkały w Rudzie Ł. i Karolina Krzemień c. Rajmunda i Danuty zamieszkała w Rudzie Ł – zapowiedź II.
13.  Słowo Życia: Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem i nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, by dobrze ci się wiodło.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.