4 czerwca 2023

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 4 czerwiec 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś o 15.45 – nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Św. Jan Paweł II apelował: Wzywam wszystkich wiernych, aby gorliwie pielęgnowali kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, ażeby dzięki temu mogli nieustannie czerpać z jego niezgłębionych bogactw i umieli z radością na nie odpowiadać, miłując Boga i braci, znajdując pokój, wchodząc na drogę pojednania i umacniając swą nadzieję, że kiedyś będą żyć pełnią Boga we wspólnocie ze wszystkimi świętymi.
2. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Kto w tym czasie nie skorzystał z sakramentów odrodzenia popełnia grzech śmiertelny.
3. W czwartek, uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 16.30.  Po Mszy św. o godz. 9.00 rozpocznie się  procesja eucharystyczna. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach. Trasa procesji w tym roku jest następująca: pierwszy ołtarz na placu w drodze na cmentarz, drugi na Rudzie blisko remizy, trzeci  koło p. Szostaka, czwarty przy Urzędzie Miasta i Gminy i tam jest zakończenie. Ołtarze zostaną rozstawione w czwartek rano przez panów z Rady parafialnej i należy tylko je udekorować. Prosimy, aby pierwszy ołtarz udekorowali parafianie z Sarzyny i Rudy mieszkający w rejonie cmentarza, drugi parafianie z Rudy mieszkający przy drodze na Łukową, trzeci mieszkańcy ul. Jana Pawła i domy przy drodze krajowej 77, czwarty parafianie z ulicy 1 Maja i 11 listopada.
4. Duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała będzie spowiedź w środę w czasie adoracji Najśw. Sakramentu do 20.00. Próba sypania kwiatów dla dzieci we wtorek o 17.15.
5.  Przez oktawę Bożego Ciała, procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00.
6.  Prosimy o zgłaszanie w zakrystii swego udziału w beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej 10 września, aby można było zamówić karty wstępu do sektorów.  
7. W dniach 22-25.09.2023r. (4 dni) planujemy zorganizowanie pielgrzymki do Wilna i na Górę Krzyży. Zapisy w zakrystii.
8.  Zachęcamy do czytania tygodników: Niedzieli i Gość Niedzielny.
9.  Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:
-  Maciej Matusz ur. w Rzeszowie, zamieszkały w Nowej Sarzynie i Paulina Tołpa ur. w Leżajsku zamieszkała w Nowej Sarzynie – zapowiedź II;
- Paweł Majkut ur. w Leżajsku zamieszkały w Nowej Sarzynie i Magdalena Pieczonka ur. w Leżajsku zamieszkała w Leżajsku – zapowiedź II;
- Andrzej Mierzwa ur. w Leżajsku, zamieszkały w Nowej Sarzynie i Renata Mierzwa ur. w Rzeszowie, zamieszkała w N. Sarzynie- zap. I
10. W tym tygodniu zmarli Maria Pyszowska i Stanisław Jarząb. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
11.  Słowo Życia: Radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, bądźcie jednomyślni, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i pokoju będzie z wami (2Kor 13,11).  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.