12 maja 2024

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 12 maj 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dziś nasza parafia przeżywa I Komunię dzieci klas III szkoły podstawowej. Otoczmy ich naszą modlitwą, aby wzrastały w wierze i miłości do Pana Jezusa i Jego Kościoła.
2.    Dzieci komunijne będą przeżywać tzw. biały tydzień, w którym będą się wdrażać w życie sakramentalne i uczyć wdzięczności Bogu i ludziom. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami codziennie na Mszę św. o 18.00 i nabożeństwo majowe.
3.    Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych; również dzieci i młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. W tym tygodniu we wtorek o 19.00 - nabożeństwo majowe, przy krzyżu na ul. Konopnickiej.
4.    W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski, o 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
5.     W sobotę 18 maja parafialna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce; z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców.
6.    Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę. Kończy się okres wielkanocny. Przypominamy o przykazaniu kościelnym, które nakazuje przyjęcie Komunii świętej w tym czasie.
7.     W sobotę i zarazem w wigilię Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy wszystkie grupy parafialne: ministrantów, lektorów, oazę, kandydatów do bierzmowania, Domowy Kościół, Akcję Katolicką, Radę Duszpasterską, chór parafialny, Róże różańcowe, Dzieło Pomocy Duszą Czyścowym, Apostolat Biblijny i wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najśw. Sakramentu do 21.00. Pragniemy prosić Pana o nową Pięćdziesiątnicę, o nowe wylanie Ducha Świętego na Kościół, naszą Ojczyznę i Parafię. Niech nasz parafialny wieczernik wypełni się modlitwą.
8.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Wojciech Misiak s. Leszka zamieszkały w parafii Nowa Sarzyna i Katarzyna Mazunek c. Stanisława zamieszkała w Błażowej – zapowiedź II; - Jakub Stefaniak s. Zbigniewa zamieszkały w parafii Mała Wieś i Karolina Rusin c. Zbigniewa zamieszkała w Rudzie Łańcuckiej – zapowiedź I;
9.    W tym tygodniu zmarł Józef Szklanny i Stanisław Siuzdak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
10.    Słowo Życia: Postępujmy w sposób godny uczniów Jezusa Chrystusa, z całą pokorą, cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości, aż dojdziemy do człowieka doskonałego.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.