16 czerwca 2024

XI Niedziela zwykła – 16 czerwca 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.       Dziś o 16.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
2.      Jutro wspomnienie św. Brata Alberta Chmielewskiego.
3.      W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
4.      W piątek zakończenie roku szkolnego. Czas aby podziękować Bogu za cały rok edukacji młodego pokolenia. Zapraszamy na dziękczynienie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. O godz. 8.00 - Msza św. dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie oraz Liceum, a o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej w Rudzie Łańcuckiej i klas I do VI Szkoły w Nowej Sarzynie.
5.      W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
6.      Informujemy, że klimatyzacja w naszym kościele, jest chwilowo nieczynna z powodu wymiany filtrów i konserwacji.
7.      Czytajmy prasę katolicką.
8.      W dniach od 10 do 12 czerwca 2024 roku odbyło się w Warszawie, Konferencja Episkopatu Polski. Głównym tematem obrad były wyzwania związane z katechezą w parafiach i lekcjami religii w szkołach. Biskupi uważają za niesprawiedliwe i krzywdzące obecne działania podejmowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadzające zmiany w organizacji lekcji religii w szkole i przypominają, że wszelkie zmiany w tym zakresie powinny się dokonywać na drodze dialogu, w porozumieniu z Kościołami i związkami wyznaniowymi. Dziękują nauczycielom religii za ich trudną i odpowiedzialną pracę dydaktyczną i wychowawczą, podzielają też ich niepokoje związane z zapowiadanymi przez Ministerstwo zmianami niezgodnymi ze standardami europejskimi. Biskupi podzielają stanowcze głosy rodziców, którzy mają prawo do wychowania własnych dzieci w szkole publicznej zgodnie z ich przekonaniami, także religijnymi. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i w działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, biskupi przypominają jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii. Zgoda lub nawet przyzwolenie na jakąkolwiek formę świadomego unicestwienia ludzkiego życia, w tym życia dziecka jeszcze nienarodzonego, nie jest do pogodzenia z prawem naturalnym i wiarą katolicką. Biskupi zwracają uwagę także i na to, że przykazanie „Nie zabijaj” jest podstawową zasadą ludzką, którą powinien się kierować każdy człowiek prawego sumienia. Z całą mocą apelują zatem do sumień nie tylko osób wierzących, ale wszystkich ludzi dobrej woli, o stanowcze sprzeciwienie się próbom legalizacji aborcji i zdecydowane działania promujące ochronę życia. Życie ludzkie jest wartością nadrzędną. Nikt zatem, w imię osobistej wolności, nie ma prawa do decydowania o życiu drugiego człowieka. Nie wolno też zmuszać lekarzy, personelu medycznego i farmaceutów do angażowania się w proceder zabijania dzieci w okresie prenatalnym, czy też osób w podeszłym wieku i chorych, naruszając w ten sposób ich prawo do zachowania klauzuli sumienia. Biskupi wyrażają wielki szacunek i uznanie dla matek i ojców, którzy z miłością służą życiu i chronią swoje dzieci nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Świadczą one o tym, że radość, piękno i wielkość miłości macierzyńskiej i ojcowskiej wyrażają się w nieprzemijającej trosce o dobro dzieci niezależnie od okoliczności. Kościół podejmuje wszelką możliwą pomoc i wsparcie oraz realizuje konkretne działania, by wszystkie dzieci chronić przed jakimikolwiek przejawami przemocy.
10.  W ostatnim tygodniu zmarła Maria Waliłko. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
11.    Słowo Życia: Starajmy się Bogu podobać, bo wszyscy staniemy przed trybunałem Chrystusa, aby otrzymać zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.