27 sierpnia 2023

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      W środę po Mszy wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nowenna do Matki Bożej i adoracja do godz. 20.00.
2.    Zbliża się beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci. Na dziewięć dni przed beatyfikacją w Archidiecezji Przemyskiej rozpocznie się nowenna, stanowiąca duchowe i bezpośrednie przygotowanie wiernych do tego ważnego wydarzenia wiary. Nowenna będzie trwać od 1 do 9 września 2023 i – w myśl zalecenia Metropolity przemyskiego abp. Adama Szala, ma być przeżywana i celebrowana we wszystkich parafiach i rektoratach Archidiecezji Przemyskiej. Trwajmy na modlitwie, zarówno razem z parafianami, jak i we wspólnotach kapłańskich i zakonnych.
3.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00.
4.    W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
5.     W pierwszą sobotę o godz. 18.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i nabożeństwo fatimskie wraz z procesją.
6.    W przyszłą niedzielę o godz. 15.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
7.     Zachęcamy do regularnego pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej.
8.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Wojciech Niemiec s. Edwarda zamieszkały w Lipinach Dolnych z Andżeliką Sajdłowską c. Tomasza zamieszkałą w Sarzynie – zap. I; - Łukasz Horzempa s. Zdzisława zamieszkały w Nowej Sarzynie z Andżeliką Jasińską zamieszkałą w Rudzie Ł. – zap. I; - Stanisław Grześkiewicz s. Józefa z Michaliną Grześkiewicz c. Mariusza zamieszkali w Nowej Sarzynie – zap. I.
9.    W tym tygodniu zmarli z naszej wspólnoty parafialnej: Andrzej Gnatek i Zofia Rzepka. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie...
10.  Słowo Życia:  Będę Cię sławił, Panie, z całego serca, bo usłyszałeś słowa ust moich (Ps. 138).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.