2 września 2023

XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Dziś o 15.45 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
2.    Jutro rozpoczęcie roku szkolnego:
- o godz. 8.00 Msza święta dla uczniów z klasy 7, 8 Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie i wszystkich klas licealnych.
- o godz. 9.00 Msza święta dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Sarzynie - klasy od 1 do 6, oraz dla szkoły w Rudzie Łańcuckiej.
W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, módlmy się za uczniów, nauczycieli, katechetów, wszystkich pracowników szkół, a także rodziców, abyśmy stworzyli środowisko sprzyjające rozwojowi młodego pokolenia. Uczniowie, którzy nie skorzystali jeszcze z sakramentu pokuty z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zapraszamy w środę o 17.00 na spowiedź. 
3.   Trwa nowenna przed beatyfikacją Rodziny Ulmów, zachęcamy do udziału i modlitwy w intencji naszych rodzin i Ojczyzny. Przypominamy, że beatyfikacyjna odbędzie się w najbliższą niedzielę - 10 września o godz. 10.00 w Markowej. Wyjazd na uroczystości beatyfikacyjne z naszej parafii  autokarem w niedzielę o godz. 6.00 z parkingu przy kościele. W środę po nowennie do Matki Bożej rozdanie kart wstępu osobą, wyjeżdżającym do Markowej. Telewizja Polska przeprowadzi transmisję z beatyfikacji, zachęcamy do oglądania.   
4.    W piątek święto Narodzenia NMP. Błogosławieństwo ziarna na zasiew po Mszy św. wieczornej.
5.     Czytasz i więcej wiesz. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Dziś oprócz tygodników Niedziela i Gość mamy do dyspozycji Dobre Nowiny.
6.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: - Wojciech Niemiec s. Edwarda zamieszkały w Lipinach Dolnych z Andżeliką Sajdłowską c. Tomasza zamieszkałą w Sarzynie – zap. II; - Łukasz Horzempa s. Zdzisława zamieszkały w Nowej Sarzynie z Andżeliką Jasińską zamieszkałą w Rudzie Ł. – zap. II; - Stanisław Grześkiewicz s. Józefa z Michaliną Grześkiewicz c. Mariusza zamieszkali w Nowej Sarzynie – zap. II.
7.     Słowo Życia: Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, byście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża; co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe (Rz 12,2).  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.