19 września 2023

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.      Ks. Abp Adam Szal w liście po beatyfikacji Rodziny Ulmów, pisze: Zachowujemy w pamięci podniosłą chwilę beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci….Teraz czas na nas, nasze rodziny, naszą świętość! Zacznijmy od wspólnej modlitwy rodzinnej, nie wstydźmy się jej zaproponować pozostałym członkom rodziny. Podobnie jak Błogosławieni, rozpoznawajmy swoje pasje, zechciejmy się nimi dzielić i wspólnie je przeżywać. Angażujmy się w inicjatywy parafialne i zrzeszenia katolickie. Podejmujmy aktywność na rzecz społeczności lokalnej. Stawajmy się ambasadorami i orędownikami życia – każdego życia, które zawsze jest darem. Kierujmy się wyobraźnią miłosierdzia i dostrzegajmy bliźniego w potrzebie. Wreszcie, postarajmy się o zgodę tam, gdzie panują uprzedzenia i waśnie… Okazją i pomocą dla umocnienia naszej wiary niech będzie peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczynająca się w Archidiecezji Przemyskiej 18 września 2023 r. Obraz, który będzie peregrynował po naszych parafiach, został pobłogosławiony przez Papieża Franciszka, podczas środowej audiencji 13 września br. Ojciec święty zwrócił się wówczas do całego Kościoła słowami: Niech ta Rodzina Błogosławionych będzie dla was i dla polskich rodzin wzorem pobożności do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego obraz, jaki dzisiaj pobłogosławię, będziecie czcili w czasie peregrynacji w waszej archidiecezji. Wszystkim wam błogosławię!
2.     Informujemy, że peregrynacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa, w naszej parafii będzie we wtorek 7 listopada.
3.     Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz młodzieży. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy ministrantów, lektorów, scholę, dzieci szkół podstawowych i młodzież szkół średnich a szczególnie dzieci komunijne z rodzicami, oraz wszystkich kandydatów do bierzmowania (klasy VI, VII i VIII) z rodzicami, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w intencji młodego pokolenia, aby odważnie wchodziło na drogę Jezusa Chrystusa, która prowadzi do dojrzałego człowieczeństwa i świętości.
4.     W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej i adorację Najśw. Sakramentu. W czwartek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
5.     Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o piękno naszej świątyni i otoczenia. Dziękujemy za dar ołtarza złożony dziś na tacę, za ofiary przesyłane na konto, jak również za ofiary składane na sprzątanie kościoła.
6.     Zapraszamy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
7.     W tym tygodniu zmarły: Anna Szada i Michalina Horoszko. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
8.     Słowo Życia: Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana (Rz 14,7).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.