23 października 2023

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 październik 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii współczesnemu światu. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tace , które są przeznaczone na misje. Módlmy się, aby Ewangelia Jezusa Chrystusa, była głoszona na wszystkich kontynentach, oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej Archidiecezji.
2.    Zachęcamy do modlitwy różańcowej. Dziś różaniec o 15.45, w dni powszednie 0 17.30.
3.    W środę znajdźmy chwilę czasu na adorację Najśw. Sakramentu. Wystawienie Najśw. Sakramentu do 20.00.
4.    W sobotę święto apostołów Szymona i Tadeusza.
5.     W przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 kandydaci do bierzmowania z klas VI uroczyście złożą deklarację o przystąpieniu do katechumenatu przygotowującego do przyjęcia tego sakramentu.
6.    Nasza Archidiecezja przeżywa peregrynację obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa. Naszą parafię Pan Jezus w obrazie czczonym przez św. Józefa Sebastiana Pelczara nawiedzi we wtorek 7 listopada. Do tego wydarzenia wiary przygotujemy się przez rekolekcje o Najśw. Sercu, które rozpoczniemy za dwa tygodnie.
7.     Bardzo prosimy czytać prasę katolicką. Co to znaczy że wierzę w Boga? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w najnowszym numerze Niedzieli.
8.    W tym tygodniu zmarła Katarzyna Jurasz. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
9.    Słowo Życia: Jeden jest Bóg i nie ma innego. Będziesz Go miłował z całego swego serca i ze wszystkich sił swoich, trzymając się mocno Jego Słowa.