23 września 2023

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 września 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     We wtorek po Mszy wieczornej zbiórka ministrantów.
2.    W środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej i adorację Najśw. Sakramentu.
3.    W piątek spotkanie rodziców młodzieży klas VIII przygotowującej się do bierzmowania.
4.    W tym tygodniu patronować nam będą: w środę św. Wincenty a Paulo, w czwartek św. Wacław, w piątek święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał w sobotę św. Hieronim.
5.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc październik. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci komunijnych. Zapraszamy na tę Mszę św. dzieci klas III i ich rodziców. O godz. 15.45 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic. Warto przypomnieć, że: Matka Boża obiecuje tym, którzy będą pobożnie odmawiali różaniec, szczególną opiekę i łaski. Różaniec jest potężną bronią przeciwko piekłu i wszelkiemu złu, doprowadza do zwycięstwa dobra; w miejsce miłości do świata wprowadza miłość do Boga. Ponadto Matka Boża obiecuje, że szybko wyprowadzi z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały różaniec.
6.    Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć O. Zdzisława Grad, który pracuje na Madagaskarze. Po Mszach św. zbiórka do puszek na misje na Madagaskarze.
7.     Wspólnota odnowy w Duchu Świętym w Giedlarowej zaprasza na seminarium odnowy wiary. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
8.     Zapraszamy do lektury tygodników katolickich; Niedzieli i Gość niedzielnego a także dwumiesięcznika ewangelizacyjnego Dobre Nowiny.
9.     W tym tygodniu zmarł Andrzej Szabat. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
10. Słowo Życia: Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko (Iz 55,6).