28 października 2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 października 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś różaniec o godz. 15.45.
2.    Jutro po nabożeństwie różańcowym spotkanie Dzieła Pomocy duszom czyścowym.
3.    We wtorek ostanie nabożeństwo różańcowe 0 17.30. Będzie to różaniec ze świętymi. Zapraszamy dzieci, które przez cały miesiąc odmawiały różaniec
4.    W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę. Popołudniowa Msza św.  o godz. 13.00 z procesją na cmentarz, dlatego nie będzie Mszy o 16.30. Msza św. o 13.00 będzie odprawiona m.in. w intencji uczestników pieszej pielgrzymki do Leżajska.
5.     W czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30; 9.00  i 17.00. Modlitwa za zmarłych z wypominek przez cały listopad po Mszy wieczornej.
6.    W uroczystość Wszystkich Świętych i przez osiem pierwszych dni listopada, możemy zyskać odpust zupełny za zmarłych, pod zwykłymi warunkami: Komunia św., nawiedzenie cmentarza, wyznanie wiary,  modlitwa Ojcze nasz, modlitwa w intencji Ojca Świętego, modlitwa za zmarłych. Aby zyskać odpust należy się wyzbyć przywiązania się do grzechu.  Okazujmy miłosierdzie duszą  czyścowym przez ofiarowanie im odpustu zupełnego.
7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od 16.00 oraz w czwartek i piątek, pół godziny przed wieczorną Mszą św., czyli  od 16.30.
8.    W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
9.    W pierwszą sobotę o 17.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej i różaniec za zmarłych.
10.  W przyszłą niedzielę o 15.45 zmiana tajemnic różańcowych.
11.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do nawiedzenia parafii przez Pana Jezusa w obrazie Najśw. Serca. Nawiedzenie będzie miało miejsce 7 listopada o godz. 17.00. Przygotowanie poprowadzi O. Wiesław -  sercanin z Krakowa.
12. Zapraszamy go prasy katolickiej. Niedziela podaje kilka przykładowych modlitw za zmarłych oraz pisze o lęku przed odchodzeniem, godnym przeżywaniu żałoby i chrześcijańskiej nadziei. Natomiast Gość pisze o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie. Warto też zapoznać się z adhortacją apostolską poświęconej św. Teresie od Dzieciątka Jezus.
13.W tym tygodniu zmarli: Janina Grabarz i Jan Wraga. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
14. Słowo Życia: Życie trzeba przeżyć godnie, bo mamy je tylko jedno.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.