11 listopada 2023

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 listopad 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym który jest poświęcony  w tym roku pomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Wojna w Syrii, napięcia między Żydami a Palestyńczykami czy trudna sytuacja ekonomiczna Libanu zmuszają ludzi do emigracji w poszukiwaniu lepszego życia. Bliski Wschód bez chrześcijan zatraci swoją tożsamość. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek można pomagać chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Bóg zapłać za dar serca.
2.    Dziś o 16.00 różaniec za zmarłych z wypominek i zmiana tajemnic..
3.    W środę po Mszy wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu, nowenna do Matki Bożej, różaniec za zmarłych z wypominek i adoracja do godz. 19.30.
4.    W czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie Akcji Katolickiej.
5.     Dziękujemy wszystkim parafianom, za pełne wiary zaangażowanie w uwielbienie Jezusa Chrystusa, który w minionym tygodniu nawiedzał naszą parafię w obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6.    Pragnieniem Najświętszego Serca Pana Jezusa jest, aby owocem nawiedzenia parafii była Straż Honorowa czuwająca przy Jego Boskim Sercu. Przyjmujemy zapisy do Straży Honorowej NSPJ przez najbliższy tydzień. Lista jest w zakrystii.
7.     Czytajmy prasę katolicką! Coraz częściej bolesny problem rozwodów dotyczy także osób wierzących. Niektóre z nich wchodzą w nowe związki. Jaka jest ich sytuacja w Kościele? O tym pisze Niedziela. Mamy do dyspozycji dziś także dwumiesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny.
8.      Słowo Życia: Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie Syn Człowieczy przyjdzie (Mt 24,42).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.