20 listopada 2023

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 listopad 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w Kościele powszechnym jest obchodzony Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy żyją wśród nas.
2.    Poprzez nowennę przygotowujemy się do uroczystości Chrystusa Króla, którą będziemy przeżywać za tydzień. Dziś o 16.00 nowenna i różaniec za zmarłych z Wypominek.
3.    We wtorek o 17.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
4.    W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Święte patronalne organistów i chórów parafialnych, jest okazją do wyrażenia wdzięczności naszej organistce S. Mariannie i chórowi Ave Maryja za troskę o piękno śpiewu podczas liturgii. Bóg zapłać. Niech Bóg Wam obficie błogosławi, za troskę o Jego chwałę.
5.     W piątek po nabożeństwie wieczornym spotkanie Apostolatu Biblijnego.
6.    W sobotę 25 listopada dekanalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi w Leżajsku u O. Bernardynów. Rozpoczęcie o godz. 11.00 konferencją, następnie modlitwa różańcowa i o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Michalika.  Zachęcamy do udziału.
7.     Informujemy że w I Niedzielę Adwentu (3 XII) rozpoczniemy w naszej parafii nawiedzenie rodzin przez obraz Najśw. Serca Pana Jezusa.
8.    Do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Jak nie ulec makabrycznym wizjom dotyczącym przyszłości ludzkości i planety? Jak rozumieć proroctwa? Czy  w ogóle jest sens szukać zapowiedzi nadchodzących katastrof? Czy Bóg mówi przez sny? Na te pytania odpowiada najnowszy numer Niedzieli.
9.    Słowo Życia: Czuwajmy i bądźmy trzeźwi. Trwajmy w Jezusie, aby przynieść owoc obfity.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.