Czynna codziennie pół godziny po Mszy św. wieczornej

z wyjątkiem niedzieli i świąt.

Chrzest

Sakrament chrztu udzielany jest w I i III niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Rodzice chrzestni z innych parafii zobowiązani są do przedstawienia zaświadczenia wydanego przez swojego ks. proboszcza, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami.

Najświętszy Sakrament

Przygotowanie do tego sakramentu dokonuje się w ramach katechizacji klas III szkoły podstawowej. Oprócz tego, kilka razy w ciągu roku, rodzice wraz z dziećmi uczestniczą w specjalnych katechezach. Dzieci, które zostały ochrzczone w innej parafii są zobowiązane do przedstawienia świadectwa chrztu. Do I Komunii św. dzieci przystępują w jednakowych strojach liturgicznych - albach. Uroczystość I Komunii w naszej parafii jest w drugą Niedzielę maja o godz. 11.00

Sakrament chorych

Chorych odwiedzamy z posługą sakramentalną w I piątki miesiąca w godzinach porannych. Osoby pragnące skorzystać z tej posługi zgłaszamy do Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. W nagłych przypadkach sakramentu chorych udzielamy na każde wezwanie. Odwiedzamy też chorych przed Świętami: Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Małżeństwo

Narzeczeni zgłaszają się do Kancelarii Parafialnej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Wymagane dokumenty: świadectwo chrztu, świadectwo bierzmowania, świadectwo ukończenia katechizacji w zakresie szkoły podstawowej i średniej, zaświadczenie ukończenia katechezy przedmałżeńskiej, zaświadczenie z katechezy przedślubnej i Poradni Przedmałżeńskiej. Przy zawieraniu sakramentu małżeństwa konkordatowego (ze skutkami cywilnymi) wymagane jest zaświadczenie z USC o braku przeszkód z prawa cywilnego.

Bierzmowanie

Sakrament udzielany jest młodzieży III klasy gimnazjum należącej do naszej parafii. Przygotowanie do tego sakramentu odbywa się przez trzy lata. Kandydaci do bierzmowania prowadzą Indeks Formacji Katolickiej. Sakramentu bierzmowania udziela Ks. Biskup w ustalonym przez ks. Proboszcza czasie.

Spowiedź

Z sakramentu pokuty można korzystać pół godz. przed każdą Mszą św., a w I czwartek i piątek miesiąca 1,5 godz. przed Mszą św. wieczorną.

Kapłaństwo

Powołanie kapłańskie i zakonne to wielki dar Chrystusa nie tylko dla samych powołanych, ale także dla całej wspólnoty Ludu Bożego. W każdy I czwartek miesiąca 45 min przed Mszą św. wieczorną odmawiany jest Różaniec w intencji kapłanów oraz z prośbą: O nowe powołania kapłańskie. Ten wielki dar otrzymały następujące osoby z naszej parafii:

Księża diecezjalni

ks. Piotr Rypulak, ks. Piotr Zawadzki, ks. Krzysztof Bis, ks. Michał Deryło, ks. Łukasz Słaby

Księża zakonni

o. Henryk Urban, o. Wiesław Dudek, o. Mirosław Szarek, ks. Wiesław Stempak, ks. Andrzej Waśko, ks. Marek Pączka, ks. Mariusz Sztuk

Siostry Salwatorianki

Małgorzata Oczkowicz, Maria Róża Waśko, Stefania Babiarz, Halina Pączka, Beata Ciągło(†)

Siostry Niepokalanki

Elżbieta Frąk