25 lutego 2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 luty 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Odpowiadając na apel wzywający do modlitwy za Ojczyznę,  przewodniczącego KEP abpa St. Gądeckiego, po każdej Mszy św. będziemy modlić się w tej intencji za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, a szczególnie w środy, podczas nowenny do Matki Bożej i adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie Najśw. Sakramentu w środy po wieczornej Mszy św. nowenna, różaniec i adoracja w ciszy do 20.00.
2.    W II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce obchodzi  dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka na misje  do puszek po Mszy św.
3.    Dziś Gorzkie Żale o 15.15 a popołudniowa Msza o 16.00.
4.    Przypominamy, że Msze św. wieczorne w dni powszednie są o 18.00. W piątki Wielkiego Postu, Msza św. poranna o  7.30 a po niej Droga krzyżowa. Wieczorem Droga krzyżowa dla dzieci o 17.30, dla dorosłych o 18.30 a dla młodzieży o 19.30.
5.     Przypominamy kandydatom do bierzmowania, że w ramach formacji winni brać udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żalach, i otrzymać potwierdzenie w indeksie.
6.    W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek do południa odwiedzimy chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa pól godziny przed wieczorną Mszą św. i w piątek od 16.30. W sobotę po Mszy wieczornej, wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Serca Matki Najświętszej.
7.     W przyszłą niedzielę na Mszy o 11.00 poświęcenie książeczek do modlitwy dla dzieci komunijnych.
8.    W czasie Wielkiego Postu szczególnie zachęcamy do czytania Pisma Świętego i prasy katolickiej.
9.    W ostatnich dniach odeszli z naszej parafii do wieczności: Grażyna Wadas, Maria Korzekwa i Krzysztof Szymula. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
10.   Słowo Życia: Jezus jest umiłowanym Synem Bożym, Jego słuchajmy a żyć będziemy.