21 kwietnia 2024

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 kwietnia 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2.    We wtorek uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski, w czwartek św. Marka, ewangelisty - modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
3.   We wtorek zbiórka ministrantów i lektorów.
4.    W środę po Mszy wieczornej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową ku czci  NMP Królowej Polski – naszej patronki, następnie adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
5.     Rocznica I Komunii –dzieci klas IV będzie 30 maja w Boże Ciało na Mszy św. o godz. 9.00.
6.    Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:
- Marek Zagaja s. Ryszarda i Danuty z Woli Zarczyckiej i Dominka Bogdan c. Mariusza i Małgorzaty z Nowej Sarzyny  - zapowiedź I.
- Piotr Czop s. Józefa i Renaty z Wierzawic i Karolina Hawer c. Piotra i Doroty z Nowej Sarzyny – zapowiedź I.
7.     Czytam i więcej wiem; zapraszamy do prasy katolickiej. Jak zachować odwagę bycia katolikiem? – pisze najnowszy numer Niedzieli. Natomiast Gość Niedzielny omawia bardzo ważną watykańską deklarację o godności człowieka a także pisze jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów. Ukazał się kolejny numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła”, który podejmuje m.in. temat Maryi – co mówią o Niej źródła historyczne, jakie znaczenie miała Matka Boża dla chrześcijan pierwszych wieków i jak rósł Jej kult w Kościele. Zachęcamy do czytania.
8.    Słowo Życia: „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec, jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło czym będziemy”.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.