19 marca 2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marzec 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.      Miłość Jezusa Chrystusa przynagla nas, abyśmy w Wielkim Poście uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych. Dziś o 15.30 – Gorzkie Żale, a w piątek – Droga Krzyżowa: o 8.00, 17.30 dla dzieci i 18.30 dla dorosłych i młodzieży.
2.    Jutro (przeniesiona z niedzieli) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. Podczas Mszy Świętych przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Wszystkim solenizantom składamy jak najlepsze życzenia i polecamy ich w modlitwie.
3.    W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Na modlitwę duchowej adopcji składa się: jeden dziesiątek różańca, codzienna modlitwa oraz dodatkowa dowolna ofiara czy wyrzeczenie, np. post lub walka z nałogiem. Przez dziewięć miesięcy osoba podejmująca Duchową Adopcję modli się w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. Za ławkami wyłożone będą deklaracje dla chętnych, którzy chcą przystąpić do duchowej adopcji. Zachęcamy aby się czynnie zaangażować w to piękne dzieło i podjąć duchową adopcję. Podpisane deklaracje prosimy przynieść w sobotę do zakrystii.
4.    W środę od 15.00 rozmowa indywidualna kandydatów do bierzmowania z klas VIII według porządku ustalonego przez Katechetów.
5.     Parafialny oddział Akcji Katolickiej przeprowadza zbiórkę darów dla rodzin ubogich z naszej parafii. Prosimy o dar serca.
6.    Na parkingu przy MOSiR jest podstawiony kontener na makulaturę. Dzięki temu będzie wybudowana studia w Afryce.
7.     W dniu 25 marca organizowany jest wyjazd do Kałkowa na misterium Męki Pańskiej. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.
8.    Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
9.    Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Piotr Gnatek (kawaler) s. Tadeusza zamieszkały w Sarzynie  i Justyna Dechnik (panna) c. Jana zamieszkała w Nowej Sarzynie – zapowiedź II; - Tomasz Wieszczak (kawaler) s. Czesława zamieszkały  w Leżajsku i Magdalena Szczęch (panna) c. Jana – zapowiedź II
10.    W tym tygodniu zmarł Andrzej Czapski. Dobry Jezu daj mu wieczne spoczywanie.
11.  Słowo Życia: Zawsze ufaj Bogu. On nie przegrywa żadnej bitwy (J. Escrivá de Balaguer).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.