16 kwietnia 2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY - 16 kwietnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.   Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W Godzinie Miłosierdzia zapraszamy dziś o 15.00 na adoracje Najśw. Sakramentu i Koronkę. Przypominamy, że za jej odmówienie wobec Najświętszego Sakramentu możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą ten odpust zyskiwać poza kościołem. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki.
2.   Dzisiejsza Uroczystość to także święto patronalne Caritas. W kościele polskim rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś przy kościołach zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas.
3.    Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
4.    W środę, nowenna do Matki Bożej i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
5.    Również w środę o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VI.
6.   W sobotę o 10.30 spotkanie dzieci komunijnych i w przyszłą niedziele 0 16.30 Msza św.
7.   Zapraszamy do czytania tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa. Niedziela podejmuje ważny refleksję: czy mamy oskarżać króla Jana III Sobieskiego za to, że nie chronił tureckich więźniów LGBT? Poddaje analizie strategię lewicowej wojny z przeszłością, która dotyka obecnie św. Jana Pawła II. Ponadto warto zwrócić uwagę na małżeńskie cechy omówione w Niedzieli i Gościu.
8.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Szczęch s. Adama i Wiesławy zamieszkały w Sarzynie i Paulina Ratajczyk c. Wojciecha i Elżbiety zamieszkała w Nowej Sarzynie - zapowiedź I.
9.    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Leżajsku poszukuje chętnych do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki. W pełnieniu funkcji, rodzice zastępczy mogą liczyć na kompleksowe wsparcie, doradztwo i pomoc. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z PCPR w Leżajsku. Więcej informacji na plakatach w gablotce parafialnej.
10.  Burmistrz Nowej Sarzyny zaprasza mieszkańców Gminy do składania wniosków o mieszkania w budynku, który ma zostać wybudowany przy ul. Konopnickiej w Nowej Sarzynie. Wnioski można składać do 5 maja br.
11.   Słowo Życia: Błogosławieni, miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.