6 kwietnia 2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY - 7 kwietnia 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś w naszej parafii gościmy O. Bogusława Żero – należącego do zgromadzenia misyjnego Ojców Białych, który pracował między innymi w Ugandzie. Dziękujemy za świadectwo wiary.
2. Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy dziś o 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, na adoracje Najśw. Sakramentu, Koronkę, różaniec  i zmianę tajemnic. Przypominamy, że za odmówienie Koronki wobec Najświętszego Sakramentu możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą ten odpust zyskiwać poza kościołem. Zachęcamy do jej częstego odmawiania.
3.   Dzisiejsza Uroczystość to także święto patronalne Caritas. W kościele polskim rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś przy kościołach zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Caritas.
4. W poniedziałek (przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do modlitwy o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów.
5.     W środę, nowenna do Matki Bożej i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
6.    Również w środę o 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
7.  W niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.00 - Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.  
8.  Zapraszamy do czytania tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa. Niedziela oprócz bieżących tematów opisuje historię nawrócenia komendanta obozu koncentracyjnego Auschwitz Rudolfa Hossa. Gość dużo miejsca poświęca dzienniczkowi św. Faustyny, który przynosi otuchę i skłania do nawrócenia.
9.    Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adrian Jan Zdrzalik s. Jana i Genowefy, zamieszkały w Nowej Sarzynie i Magdalena Agnieszka Kuchyt c. Romana i Elżbiety zamieszkała w Stary Mieście - zapowiedź I.
10.    Ogłoszenie Powiatowego Urzędu Pracy w Leżajsku…
11.   Słowo Życia: Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.