4 marca 2023

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 marzec 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziękujemy Ks. Bp. Stanisławowi za odwiedziny naszej parafii, wygłoszone Słowo Boże, umocnienie w wyznawaniu wiary, oraz słowa zachęty, aby odważnie i z przekonaniem iść za Jezusem Chrystusem.
2.    Dziś w II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce wspiera misjonarzy; poprzez dar modlitwy, postu i wsparcia materialnego.
3.    W każdą niedzielę o 15.30, zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Łukasz Liszka – wikariusz z Sarzyny.
4.    Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu; Droga Krzyżowa jest po porannej Mszy o 7.30 i wieczorem o 17.30 dla dzieci, oraz 0 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
5.     Zachęcamy do odmawiania litanii do św. Józefa przez miesiąc marzec, który jest poświęcony Opiekunowi Jezusa Chrystusa i Kościoła. W sobotę rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, oblubieńca Najśw. Maryi Panny.
6.    W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00. Do udziału we Mszy, nowennie i adoracji zapraszamy szczególnie wszystkie panie z racji Dnia Kobiet.
7.     W najnowszym numerze Niedzieli i Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejętnych pouczać”.
8.    Słowo Życia: Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii, która jest mocą i mądrością Bożą (2Tm 1.8b).