14 stycznia 2024

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 stycznia 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś o 15.30 – koncert kolęd w wykonaniu chórów parafialnych z Gminy Nowa Sarzyna. Zapraszamy.
2.  W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w tym czasie będzie modlił się o jedność, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. W piątek dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa przemyskiego w latach 1899 – 1924. Módlmy się w intencji naszej Archidiecezji.
4.  Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
5.   W przyszłą niedzielę o 14.30 przygotowanie liturgii i Msza św. dla dzieci komunijnych i ich rodziców.
6.   Dziękujemy za ofiary dziś złożone, które są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

7.  W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej: od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:
- w poniedziałek (15.01.) – 1 Maja 13 i KEN 2;
- wtorek (16.01.) – 1 Maja 11
- środa (17.01.) – KEN 4 i 6;
- czwartek (18.01.) –KEN 8;
- piątek (19.01.) – KEN 10, ul. Prusa domy prywatne;
- sobota (20.01. od 9.00) – ul. Azalii Pontyjskiej i ulice przyległe (Traugutta, Ogrodowa, Tołpy, Sobieskiego, Żeromskiego, Chopina, Królowej Jadwigi, Popiełuszki).

8.  Zapraszamy do tygodników katolickich Niedziela i Gość. W Niedzieli warto podjąć refleksję na temat: Niebo czy samospełnienie? Jak również przybliżyć sobie prawdę wiary „Zastąpił do piekieł”. W Gościu koniecznie przeczytajmy artykuł o szemraniu, które zatruwa serce człowieka, zaszczepia w nim gnuśność, prowadzi do noszenia w sobie pretensji, a przez to otwiera Złemu przystęp do serca.
9.   W ostatnich dniach zmarł Adrian Sajdłowski i Andrzej Saj. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …
10.  Słowo Życia: Przychodzę Boże, pełnić Twoją wolę.