1 kwietnia 2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 31 marzec 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 13.00.
2.     Jutro drugi dzień Świąt, który rozpoczyna Oktawę Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 13.00.
3.     W czwartek o godz. 18.00 młodzież z klas VIII z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Abpa Józefa Michalika. Jutro o godz. 13.00 młodzież bierzmowana rozpocznie modlitwę o dary Ducha Świętego. Natomiast we wtorek i środę zapraszamy ich na Mszę o 18.00 i przygotowanie liturgii.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Możliwość spowiedzi w piątek od 17.00. W sobotę o 18.00, zapraszamy na Mszę św. i różaniec ku czci Niepokalanego Serca  NMP.
5.     Od piątku do niedzieli w Łańcucie będzie miało miejsce XXXI Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
6.     W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7.     Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę. Nowenna dziś i jutro po Mszy św. o 13.00, a w pozostałe dni pół godziny przed Mszą wieczorną. Zachęcamy też do indywidualnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.
8.     W święto Miłosierdzia o 15.00 Godzina Miłosierdzia;  wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka i zmiana tajemnic różańcowych.
9.     Niedziela Miłosierdzia rozpocznie w kościele w Polsce „Tydzień Miłosierdzia”. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas.
10. W świątecznym wydaniu Niedzieli i Gościa na uwagę zasługują teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty świąt Wielkanocnych. Do dyspozycji mamy także kolejny numer Dobrych Nowin.
11. Gratulujemy wszystkim parafianom, którzy przygotowywali się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego; poprzez pokutę, udział w rekolekcjach wiekopostnych, nabożeństwach pasyjnych, modlitwę i uczynki miłosierdzia. Dziękujemy za liczne i pełne wiary uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Słowa szczególnego uznania dla S. Margarity za wykonanie dekoracji w świątyni, oraz dla osób ją wspierających. Podziękowanie dla S. Marianny – organistki i chóru Ave Maryja za oprawę muzyczną. Dziękujemy lektorom i ministrantom za przygotowanie liturgii. Bóg zapłać Księdzu Patrykowi i Pawłowi – szczególnie za wygłoszone homilie. Na ręce komendanta Straży Grobowej pana Darka składamy podziękowanie za zorganizowanie służby przy Bożym Grobie. Bóg zapłać sponsorom; panu Burmistrzowi i …. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie nagrodą dla wszystkich, którzy troszczą się o Jego chwałę w naszej parafii.
12.  Do wieczności w ostatnim czasie odeszły do wieczności: Alicja Chmura i Stefania Chudy. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …
13.   Życzymy Wam: Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich pokojem, wiarą i nadzieją która daje siłę w pokonywaniu trudności i pozwala z ufnością patrzeć w przyszłość.  

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.