08 kwietnia 2023

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 9 kwietnia2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 13.00.
2.    Jutro drugi dzień Świąt, który rozpoczyna Oktawę Wielkanocy – przedłużenie świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00 i 13.00.
3.    W czwartek o godz. 18.00 młodzież z klas VIII z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bpa Mariana Rojka pasterza diecezji zamojsko – lubaczowskiej. Jutro o godz. 13.00 młodzież bierzmowana rozpocznie modlitwę o dary Ducha Świętego. Natomiast we wtorek i środę zapraszamy ich na Mszę o 18.00 i przygotowanie liturgii.
4.    Od piątku do niedzieli w Sanoku będzie miało miejsce XXX Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej.
5.     W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6.    W piątek o 15.30 spotkanie dzieci komunijnych.
7.     Za tydzień Niedziela w oktawie Wielkanocy, czyli Bożego Miłosierdzia. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę. Nowenna dziś i jutro po Mszy św. o 13.00, a w pozostałe dni pół godziny przed Mszą wieczorną. Zachęcamy też do indywidualnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.
8.    W święto Miłosierdzia o 15.00 Godzina Miłosierdzia;  wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9.    Niedziela Miłosierdzia rozpocznie w kościele w Polsce „Tydzień Miłosierdzia”. Za tydzień składka do puszek na potrzeby Caritas.
10.  W świątecznym wydaniu Niedzieli i Gościa na uwagę zasługują teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty świąt Wielkanocnych.
11.  Gratulujemy wszystkim parafianom, którzy przygotowywali się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego; poprzez pokutę, udział w rekolekcjach wiekopostnych, nabożeństwach pasyjnych, modlitwę i uczynki miłosierdzia. Dziękujemy za liczne i pełne wiary uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego. Słowa szczególnego uznania dla S. Margarity za wykonanie dekoracji w świątyni, oraz dla osób ją wspierających. Podziękowanie dla S. Marianny – organistki i chóru Ave Maryja za oprawę muzyczną. Dziękujemy lektorom i ministrantom za przygotowanie liturgii. Bóg zapłać Księdzu Patrykowi i Pawłowi – szczególnie za wygłoszone homilie. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie nagrodą dla wszystkich, którzy troszczyli się o Jego chwałę w naszej parafii.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.