28 maja 2023

Pielgrzymka do Wilna i na Górę Krzyży

Panno Święta... co w Ostrej świecisz Bramie

W dniach 22-25.09.2023r. (4 dni) planujemy zorganizowanie pielgrzymki do Wilna i na Górę Krzyży.

1 dzień - wyjazd z Nowej Sarzyny o godzinie 06.00. Przejazd do Augustowa (550 km) – rejs statkiem wycieczkowym  do sanktuarium MB Studzienicznej.  Wieczorem  przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Suwałk (60km).

2 dzień - wczesne śniadanie. Przyjazd do Kowna (130 km), zwiedzanie miasta  – zabytkowa starówka, dom Perkuna, katedra św. Piotra i Pawła. Około godziny 12.00  przejazd  w okolice  Szawli  -  Góra Krzyży (200km). Jest to  jedyne tego typu sanktuarium krzyży pod gołym niebem; według ostatniej inwentaryzacji znajduje się tutaj około 60 tysięcy krzyży. Msza Św. przy ołtarzu papieskim.  Około  20.00 przyjazd  do Wilna (240km). Zakwaterowanie.  Wieczór litewski połączony z kolacją. Nocleg.

3 dzień - po śniadaniu przejazd do Troków. Zobaczymy tutaj zamek Księcia Witolda “Na Wodzie”. Następnie powrót do Wilna zwiedzanie miasta: Sanktuarium Ostrobramskie, starówka, Uniwersytet Wileński, katedra św. Stanisława, kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz „na Rossie”.  Kolacja, nocleg.

4 dzień - wyjazd do domu. W drodze powrotnej  nawiedzenie sanktuarium MB Bolesnej w Świętej Wodzie (330km). Przyjazd do Nowej Sarzyny (400km)  około 22.00.

Cena: 850 zł + 160 EUR obejmuje: przejazd, rejs statkiem wycieczkowym, 3 noclegi, 3 śniadania, 2 obiadokolacje,   wieczór litewski połączony z obiadokolacją, przewodnik miejscowy, opieka pilota, ubezpieczenie wg ogólnych warunków. Cena nie zawiera biletów wstępu. Na  ten cel należy zabezpieczyć  ok. 25 EUR .  

Zapisy w zakrystii i u organizatora: Tadeusz tel. 607 220 793

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.