11 lutego 2024

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LUTY 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Tegoroczny tydzień modlitw  o trzeźwość przypada w dniach 11-17 luty a przyświeca mu hasło ze słów wielkiego apostoła trzeźwości bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który przypominał, że „Troska o trzeźwość, to Polska racja stanu”. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu jest zachętą do modlitwy, pokuty i wstrzemięźliwości, skierowaną do wierzących i wszystkich ludzi dobrej woli. Widzimy bowiem coraz więcej ludzi uzależnionych od alkoholu i innych substancji. W ubiegłym roku Polacy wydali na alkohol ponad 45 mld złotych, co jest rekordem wszechczasów. Inicjator Tygodnia Modlitw bł. kard. Stefan Wyszyński widział uzależnienie jako zagrożenie dla całego Narodu. Zachęcał Rodaków do osobistej i wspólnej modlitwy o pokonanie plagi pijaństwa. W związku z tygodniem modlitw o trzeźwość, pół godziny przed wieczorną Mszą św., będzie adoracja Najśw. Sakramentu wynagradzająca za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do gorliwej modlitwy.
2.    Najbliższa środa, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, czas pokuty, intensywnej pracy nad sobą, modlitwy i czynów chrześcijańskiego miłosierdzia. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje post ścisły; ilościowy i jakościowy. Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Wszyscy kandydaci do bierzmowania są zobowiązani do udziału we Mszy św. o 17.00. Po Mszy spotkania dla poszczególnych grup.
3.    Przewodniczący KEP abp Gądecki zwraca się z apelem, aby w środę popielcową zorganizować zbiórkę na ofiary wojny na Ukrainie. „Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom”.
4.    W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową; dzieci o 16.30; młodzież o 19.00 i dorosłych o godz. 8.00 i 17.30. W związku z tym poranna Msza św. w piątki będzie o 7.30. W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.15 i Msza św. o 16.00.
5.     Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji, które rozpoczniemy w środę 21 lutego. Rozważania poprowadzi ks. Dominik Chmielewski SDB.
6.    W piątek po Mszy św. i drodze krzyżowej spotkanie Akcji Katolickiej.
7.     W sobotę zapraszamy na wieczorną Mszę św. i spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.
8.    W przyszłą niedzielę 18 lutego o 13.30 Msza św. dla dzieci  komunijnych i ich rodziców z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece).
9.    W atmosferę Wielkiego Postu wprowadza nas prasa katolicka. Zachęcamy do czytania. Szczególnie polecamy Gość Extra, który w całości jest poświęcony temu zbawiennemu okresowi zrozumienia własnego życia, nawyków i relacji z Bogiem i innymi ludźmi.
10.   W dniach od 5 do 7 kwietnia odbędzie się Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, które w tym roku organizowane jest w Łańcucie. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu wiary studentów, uczniów szkół średnich oraz uczniów klas VIII i VII szkoły podstawowej. Dodatkowe informacje oraz zapisy na Spotkanie Młodzieży u ks. Pawła.
11.  Słowo Życia: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie (1 Kor 10,31).

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.