14 kwietnia 2024

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 kwiecień 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.   14 kwietnia, czyli dzisiaj przypada Narodowe Święto Chrztu Polski poświęcone upamiętnieniu Chrztu Polski datowanego na 14.04.966 r., które to wydarzenie zapoczątkowało proces chrystianizacji ziem polskich. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna Krzyżowi i Ewangelii.
2.    Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Tydzień Biblijny to znakomita okazja do tego, by raz jeszcze przemyśleć obecność Księgi nad Księgami w naszym życiu. Zachęcamy w tym roku sięgnąć do lektury Dziejów Apostolskich.
3.    We wtorek po wieczornej  Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
4.    W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej i adorację Najśw. Sakramentu do 20.00.
5.     W czwartek o 18.00 Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas VI i nabożeństwo Drogi Światła. Droga Światła to wielkanocne, pełne radości nabożeństwo, wzorowane na Drodze Krzyżowej. Polega ono na rozważaniu 14 spotkań Chrystusa Zmartwychwstałego z uczniami i służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Chciejmy przejść z Jezusem Drogę Światła, śledzić Jego spotkania z różnymi osobami, aby każdy z nas poprzez tę modlitwę, radosny śpiew i medytację spotkał Zmartwychwstałego Pana. Do modlitwy i czuwania zapraszamy wszystkie grupy parafialne: Apostolat Pomocy Duszom Czyścowym, róże różańcowe, chór parafialny, Radę Duszpasterską, Krąg biblijny, ministrantów, lektorów, rodziców i wszystkich wiernych.
6.    Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli polecamy wartościowy artykuł: Komu wierzy współczesny człowiek? Ponadto warto zwrócić też uwagę na refleksję, że czytani książek redukuje stres, zmniejsza zagrożenie demencją, czy chorobą Alzhemera. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski.
7.     Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adrian Jan Zdrzalik s. Jana i Genowefy, zamieszkały w Nowej Sarzynie i Magdalena Agnieszka Kuchyt c. Romana i Elżbiety zamieszkała w Stary Mieście - zapowiedź II.
8.    W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisław Mach i Agnieszka Nicpoń. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…
9.    Słowo Życia: „Miłując Pismo Święte, miłujemy Chrystusa”.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.