3 marca 2024

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marzec 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś o 15.15 – Gorzkie Żale i zmiana tajemnic różańcowych, a w piątek – Droga Krzyżowa: o 8.00 i 18.30 dla dorosłych, o 17.30 dla dzieci i o 19.30 dla młodzieży. Zachęcamy do licznego udziału. Taca na Gorzkich Żalach na kwiaty do Bożego Grobu.
2.    We wtorek i środę uczniowie naszych szkół mają rekolekcje wielkopostne. W środę od 15.00 rozmowa indywidualna z kandydatami do bierzmowania z klas VIII.
3.    W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej i adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.
4.    W dniach 7 – 10 marca, parafialny oddział Akcji Katolickiej przeprowadza zbiórkę darów dla rodzin ubogich z naszej parafii. Dary zbierane będą przed i po każdej Mszy w dolnym kościele. Pamiętajmy, że jałmużna zakrywa wiele grzechów. Caritas rozprowadza paschaliki  w cenie 10 zł.
5.     W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
6.    W piątek 8 marca Dzień Kobiet, okazja do życzeń i modlitwy w intencji wszystkich Pań.
7.     W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, oblubieńca Najśw. Maryi Panny. Zachęcamy do odmawiania litanii do św. Józefa przez marzec.
8.    Na stoliku za ławkami są wyłożone różańce (dziesiątek). Ofiary za nie są przeznaczone na misje.
9.    Za tydzień taca na cele parafialne.
10.  Zapraszamy do tygodników Niedziela i Gość Niedzielny. Niedziela odpowiada na pytanie: Jaką rzeczywistością jest Kościół? Warto tam przeczytać artykuł: Egzekucja na polskiej pamięci, omawiający projekt zmian w podstawie programowej, która ma obowiązywać w naszych szkołach, oraz felieton Witolda Gadowskiego.  Gość Niedzielny podejmuje temat dobrej spowiedzi. Ponadto mamy do dyspozycji w numer specjalny Gościa, poświęcony historii Kościoła. Znajdziemy tam m.in. artykuł o inkwizycji fakty i mity.
11.  Sakrament małżeństwa mają zamiar zawrzeć: Kamil Paul s. Tadeusza (kawaler) zamieszkały w Nowej Sarzynie z Magdaleną Rumianek c. Krzysztofa (panna) zamieszkała w Giedlarowej – zapowiedź I.
12.W ostatnim tygodniu zmarli: Czesława Ostrowska, Edward Bigas, Stanisław Szarek i Michalina Wysocka. 
13. Słowo Życia: Miłość Boga polega na zachowaniu Jego przykazań, które są naszą wolnością.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.