21 stycznia 2024

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 stycznia 2024 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Dziś Niedziela Słowa Bożego. Spróbujmy od dziś żyć hasłem: Pięć minut nas zbawi i regularnie czytać Biblię.
2.    Dziś mają swój dzień babcie a jutro dziadkowie. Składamy im życzenia i dziękujemy, za świadectwo miłości do Jezusa Chrystusa i dzielenie się wiarą oraz życiową mądrością z wnukami. Wnuków zachęcamy do modlitwy w intencji babć i dziadków.

3.    W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej: od poniedziałku do piątku od godz. 16.00:
- w poniedziałek (22.01.) – ul. Konopnickiej 5 i 9;
- wtorek (23.01.) – ul. Konopnickiej 7 i 16
- środa (24.01.) – ul. Konopnickiej 12 i 14;
- czwartek (25.01.) – Prusa 4;
- piątek (26.01.) – Prusa 6, 8 i 10;
- sobota (27.01.) – od 9.00 tzw. „Osiedle Awaryjne” (ul. B. Śniadeckich, Chemików, Leśna, Łukasiewicza, Piłsudskiego, Rejtana) i  bloki przy ul. Sikorskiego 2 i 4.

4.    W przyszłą niedzielę (28.01.), będziemy gościć artystów z Tarnopola na Ukrainie, którzy na Mszach św. wykonywać będą kolędy. Przyjmijmy ich z życzliwością.
5.     Również za tydzień  po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe Apostolatu Pomocy Duszom Czyścowym.
6.    W tym tygodniu patronować nam będą: w środę św. Franciszek Salezy, w czwartek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek św. Tymoteusz i Tytus.
7.     O trudnej jedności w podzielonej Ojczyźnie Kościele i świecie pisze najnowszy numer Niedzieli. Ponadto warto przeczytać artykuł wyjaśniający prawdę wiary, że Jezus trzeciego dnia zmartwychwstał. Ciekawe są tez odpowiedzi na pytania, które mogą się zrodzić przy czytaniu Biblii. Dzisiejszy Gość Niedzielny podejmuje temat opieki nad seniorami. Obala mit, że umieszczenie osoby schorowanej w placówce opiekuńczej nie narusza IV przykazania.
8.    W tym tygodniu zmarły: Maria Puchalska. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
9.    Słowo Życia: Niech Ewangelia stanie się waszym najcenniejszym skarbem: studiując wnikliwie Słowo Boże i wielkodusznie je przyjmując, znajdziecie w nim pokarm i siły do codziennego życia (św. Jan Paweł II).