31 Grudzień 2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 grudnia 2023 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.      Gratulujemy dziś małżonkom, którzy pielęgnując miłość, odnowili przysięgę małżeńską. Życzymy Wam kontemplacji życia Świętej Rodziny i wzrastania we wzajemnej miłości.
2.     Kończy się dziś rok kalendarzowy 2023. Dziękujemy Bogu za ocean łask, wylany na nas w ciągu tych ostatnich 365 dni i przepraszamy za zmarnowany czas i dobre natchnienia. Nabożeństwo dziękczynno błagalne będzie po Mszy św. o godz. 11.00. W kończącym roku w naszej parafii zostało ochrzczonych 35 dzieci; I Komunię przyjęło 44; do sakramentu bierzmowania przystąpiło 58 osób; sakrament małżeństwa zawarło 12 par a zmarło 51 osób.
3.     Przy naszej świątyni wykonano wiele prac (remont schodów, konserwacja ogrodzenia, zamontowanie klimatyzatorów, zakup ołtarzy na Boże Ciało, inne naprawy lub konserwacja). Zostało to wykonane za ofiary składane w drugie niedziele miesiąca (tzw. taca inwestycyjna). Bóg zapłać za Waszą troskę o kościół.
4.      Jutro przywitamy Nowy Rok Kalendarzowy 2024. W tym dniu przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość obowiązkowa w kalendarzu liturgicznym. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze według porządku niedzielnego.
5.     W tym tygodniu udamy się z wizytą duszpasterską: - wtorek  2.01. od 16.00 – ul. Jana Pawła II 1; 2 i 3  - środa 3.01. od 16.00 – ul. Jana Pawła II domy prywatne, ul  Matejki 1; 3; 5 - czwartek 4.01 od 16.00 – ul. Kopernika 2; ul. Sienkiewicza 1 i 2, ul. Mickiewicza 2 - w piątek  5 stycznia od 18.00 – ul. Mickiewicza 1; ul. Parkowa 1 i Hotel. Przypominamy, że w dniach kolędy Msze św. są tylko rano.
6.     We wtorek 2 stycznia wznawiamy nawiedzenie rodzin przez Pana Jezusa w obrazie Jego Najśw. Serca. Rodziny, które w danym dniu przyjmują obraz zapraszamy na Msze św. rano. Natomiast w dniach kiedy nie ma kolędy na Msze wieczorowe.
7.     W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od 16.00 a o 17.00 Msza św. Do południa odwiedzimy chorych.
8.     W sobotę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Na Mszach błogosławieństwo kredy i kadzidła, które będą  rozprowadzać przed kościołem ministranci. Ofiary składane przy tej okazji, będą przeznaczone na liturgiczną służbę ołtarza. Po Mszy św. o 11.00 wyruszy Orszak Trzech Króli z kościoła na rynek miasta.  Zachęcamy do licznego udziału i  wyznania publicznie wiary, że Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i Człowiekiem. Składka w czasie Mszy św. w tym dniu na misje.
9.     W przyszłą niedzielę o 15.45 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.
10. W ostatnich dniach zmarł Stanisław Kusy. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
11.    Słowo Życia: Nie obawiaj się, bo Pan jest twoim obrońcą, zaufaj mu; nagroda twoja będzie sowita.